Pax rozkochał w sobie czytelników, od pierwszych stronic. Właśnie ukazała się druga część tej historii. Czy czekający na nią czytelnicy się nie zawiedli Drogą do domu?

Pierwsza część historii chłopca i liska – Pax rozkochała w sobie rzesze czytelników. Pochłaniali ją zarówno rodzice jak ich pociechy. Sara Pennypacker sprawiła u niejednego czytającego łzy, wzruszenie, żal, smutek ale i radość, czyli rollercoaster uczuciowy na pełnej szybkości. Wielu z nich wyczekiwało pojawienia się kolejnej odsłony tej historii. Oto właśnie ukazała się Droga do domu tej dwójki przyjaciół. Zapraszam na recenzję.

Daleka droga do domu…

Minął rok od kiedy chłopiec widział swojego rudego przyjaciela. Pax założył rodzinę wraz ze swoją partnerką Nastraszoną, mają trójkę lisiąt i próbują jakoś przetrwać w tym świecie podnoszącym się z wojennych zgliszczy. Mogłoby się wydawać, że tylko ludzie ponieśli straty w wyniku walk, ale i świat zwierząt przetrzebiony i w zniszczonym środowisku musiał nauczyć się istnieć dalej. Peter w wyniku wojny został sierotą, mogłoby się wydawać że te rany nie potrafią się zabliźnić. Postanawia więc swoją stratę przekuć na pomaganie innym, przyłączając się do ekip uzdatniających wodę dla ludzi i zwierząt na terenie kraju. Jak się okazuje ścieżki obu bohaterów tak bardzo rozdzielonych przez zawieruchę na świecie znów się krzyżują, kiedy to lis musi zaufać jedynemu człowiekowi, którego zna – Peterowi. Jedno z lisiąt zachorowało i tylko ludzka pomoc może je uratować. Pax i Peter wyruszają więc razem w drogę powrotną do domu. Okazuje się, że może być to nie tylko fizyczna podróż, ale i duchowa do wyprostowania wszystkiego co bolesne…

Autorka nie zawiodła pokładanych w książce nadziei czytelników. Powieść toczy się fajnym rytmem, jest bardzo ciekawa i wciągająca. Do tego oczywiście jak w pierwszej części mamy do czynienia z olbrzymią mieszanką emocji, z którą zostajemy nawet po skończeniu powieści. I do tego to mistrzostwo w prowadzeniu nas wzdłuż rzeki, kiedy dosłownie mamy okazję każdym zmysłem odczuć kich kolejne kroki. Wiekowo sięgnąć po nią już nawet młodsi czytelnicy, ja czytałam ją 7-letnim synom tłumacząc dodatkowo niektóre sytuacje i emocje. Byli powieścią równie zachwyceni jak ja. Jeśli nie czytaliście pierwszej historii, w której poznajemy Petera i lisa imieniem Pax, to nie będziecie mieli większego problemu ze zrozumieniem tej drugiej. Polecamy powieść gorąco!

Koszt książki to 34,90 zł. Bardzo dziękuję Wydawnictwu IUVI za egzemplarz do recenzji. Inne książki tego wydawnictwa znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.