Małgorzata Musierowicz jest znana chyba wszystkim z Was. Jednak tym razem zajęła się tylko ilustrowaniem, ponieważ autorką książek okazała się jej córka – Emilia Kiereś. Co kryje Srebrny dzwoneczek i Złota gwiazdka?

Małgorzata Musierowicz to znana polska autorka książek dla dzieci i młodzieży, ale również ilustratorka. Tym razem jednak postanowiła wspomóc twórczość swojej córki – Emilii Kiereś. Tak oto powstały nowe książki dla dzieci i młodzieży – Srebrny dzwoneczek oraz Złota gwiazdka. Nie mogliśmy się doczekać się, aż te nowości trafią do naszej dziecięcej Biblioteczki. Zapraszam na tę czytelniczą podróż…

Piękne książki dla dzieci.

Pierwsza, po którą sięgnęliśmy to Srebrny dzwoneczek. Jej bohaterką jest dziewczynka imieniem Marysia. Choć obecnie odpoczywa na wsi u cioci, zaczyna zastanawiać się jak to będzie od września. Zapowiada się, że będzie to okres olbrzymich zmian w jej dziecięcym życiu. Nie dość, że idzie do pierwszej klasy to jeszcze na świecie ma się pojawić jej młodszy braciszek. Marysia ogromnie się tym martwi, ponieważ nie wie do końca z czym te zmiany będą się łączyły i co przyniosą. Ku jej zdziwieniu zwyczajne wakacje też się odmieniają. Pewnego dnia trafia do tajemniczego miejsca – białego domku, gdzie poznaje Panią Wróżkę. Czy nowa znajoma pomoże jej przygotować się na nadchodzące wydarzenia? Czy uda się jej oswoić Złotookiego i zaprzyjaźnić z tajemniczym obserwatorem zza żywopłotu?

srebrny dzwoneczek, małgorzata musierowicz, emilia kiereś, dla dzieci

Druga historia opowiedziana jest w Złotej Gwiazdce. Oczywiście również ją ilustrowała Małgorzata Musierowicz. To opowieść jakże na czasie, ponieważ opowiada o okresie świątecznym. Antek Boże Narodzenie spędza u cioci i wujka. Podczas wszechogarniających przygotowań chłopiec poczuł się zagubiony i odsunięty. Tym bardziej, że rodzina skupiała swoją uwagę nie tylko na świętach, ale i na jego nowym braciszku. W czasie jednej z samotnych wędrówek odnajduje tajemnicze ślady. Wiodą go one do nowej znajomej, która ma nie lada problem. Czy Antek będzie umiał sprawić, aby i dla niej Boże Narodzenie było okresem pełnym radości?

złota gwiazdka, małgorzata musierowicz, emilia kiereś, dla dzieci

Obie książka polecamy! Znajdziecie tam ciekawe historie, które mają nam coś powiedzieć, coś przekazać. Tchną optymizmem i ciepłem. Opowiadają o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne. Koszt każdej z książek to 29,99 zł. Bardzo dziękuję HarperKids za egzemplarze do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.