Książek dla dzieci mamy sporo w domu i jest ich na rynku wydawniczym coraz więcej. Dziś chciałam dla Was zrecenzować bajki dźwiękowe – Kot butach i Trzy małe świnki. Zapraszam do wysłuchania/poczytania 🙂

Bajki już mieliśmy różnego rodzaju, obrazkowe, do czytania, audio do słuchania, sami je pisaliśmy lub ilustrowaliśmy. Oj działo się działo. A tym razem mieliśmy przyjemność przygarnąć do naszej Biblioteczki dla klasyki w nieco innym wydaniu. A mianowicie od niedawna cieszą nas bajki dźwiękowe – Kot w butach i Trzy małe świnki. Znacie te klasyki? Czy Wasze dzieci je lubią?

Klasyka w nieklasycznym wydaniu

Jakie macie wydania klasycznych bajek? Są takie wydane w prostocie, obrazkowe, wydania do samodzielnego czytania dla najmłodszych, takie do opowiadania, ilustrowania, itp. Tym razem mieliśmy okazję je posłuchać choć nie do końca. Wydawnictwo HarperKids wydało cztery klasyki jeśli chodzi o literaturę dziecięcą, a mianowicie: Aladyna, Kot w butach, Trzy małe świnki oraz Księgę dżungli.

bajki dźwiękowe, kot w butach, harperkids, dla dzieci

W każdej opowieści znajdziemy 16 dźwięków, których zadaniem jest wzbogacić i dopełnić toczącą się opowieść. Znajdziemy w tych oryginalnych kompozycjach prawdziwe instrumenty, co uważam za ogromny plus. Na każdej stronie znajdziemy odrobinę tekstu, który wielkości dostosowany jest również do czytelników zaczynających swoją przygodę z czytelnictwem. Dodatkowo znajdują się tam czasami jeden czasami kilka przycisków dźwiękowych. I tak oto słyszymy jak drwal rąbie drewno, jak wesoło podśpiewują sobie świnki, ja wrony skrzeczą czy jak kot w butach wciąga na posiłek tłustą dżdżownicę. Synowie od razu wzięli się za czytanie tekstu i z zapałem wsłuchiwali się w wydawane przez postacie dźwięki. Cieszę się, że powstają takie książki, które angażują młodego człowieka na wielu poziomach. Przecież prócz czytania, słuchamy oraz oglądamy toczącą się historię dzięki wielobarwnym ilustracjom.

bajki dźwiękowe, dla dzieci, trzy małe świnki, harperkids

Koszt okładkowy każdej z nich to 44,90 zł. Dziękujemy HarperKids za egzemplarze do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

  1. Moja córka jest już na te książki za duża, ale widziałam je ostatnio w Empiku i byłam zachwycona.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.