Oto kolejny debiut literacki, po który miałam okazję sięgnąć… I kolejny, na który warto zwrócić uwagę. Oto Zakręt, którego autorką jest Sandra Cicha. Zapraszam na recenzję.

Kiedy w zapowiedziach wydawnictw czytam, iż prezentują kolejny debiut literacki uśmiecham się pod nosem myśląc, że chyba tylko ja nie napisałam książki… W sumie to nie do końca prawda, ponieważ spory rozdział mojego autorstwa pojawił się w książce dla rodziców 🙂 Ale dziś nie o mnie! Dziś chciałam Wam przedstawić kolejną świetnie zapowiadającą się autorkę na polskim rynku wydawniczym i jej Zakręt. Oto Sandra Cicha….

A co się kryje za twoim zakrętem???

Bohaterką książki jest kobieta, która może powiedzieć o swoim życiu, że jest stabilne i poukładane. Wszystko ma swoje miejsce i czas. Kobieta jest kuratorem sądowym, ma trójkę dzieci i męża. Zapewne ciężko na to pracowała, aby znaleźć się właśnie na tym etapie życia. Szkoda, że tak jak często to bywa los postanawia pokazać jej środkowy palec i udowodnić, że to co sobie układamy jest tak ulotne… Na początku okazuje się sypie się relacja z mężem, najpierw zaczyna się do tej relacji zakradać pustka, cisza i chłód… A następnie okazuj się, że mężczyzna znalazł sobie kogoś na boku. Do tego nakłada się jej praca, stająca się coraz bardziej niebezpieczną. Nie dość, że z zasady kobieta nigdy nie wie co zastanie w domu podopiecznych to w okolicy dochodzi do tajemniczych zabójstw… Można odnieść wrażenie, że dziwnym trafem trup sieje się po śladach zawodowych naszej bohaterki. Co tak naprawdę kobieta znajdzie za kolejnym zakrętem życiowym, zarówno na planie zawodowym jak i prywatnym? Czy to co się dzieje wokół niej ją złamie czy wzmocni???

Książkę pochłania się dosłownie w jeden wieczór. Historia jest ciekawa, dobrze poprowadzona. Aż dziwi to, że jest to dopiero debiut autorki! Myślę, że każdy kto szuka powieści obyczajowej z elementami romansu i kryminału zarazem nie będzie zawiedziony! Z wielką przyjemnością sięgnęłabym po kolejną powieść Pani Sandry! Polecam.

Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Akurat za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe debiuty literackie z najdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. Rzeczywiście zapowiada się ciekawie. Lubię takie obyczajowe kryminały, w sam raz na relaks po ciężkim dniu 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.