Kiedy całą rodziną wyruszamy w podróż, zabieramy ze sobą zawsze gry, aby umilić sobie czas. Aby nie zwiększać wielkości bagażu sięgamy przede wszystkim po karcianki. Ostatnio trafiła do nas Top Trumps Psi patrol. Zapraszam na recenzję.

Podróżując, czasami nawet kilka godzin jako rodzice szukamy rozwiązania, które zajmie nasze niecierpliwe pociechy podczas wyjazdu. Niestety przy pięcioosobowej rodzinie bagaży jest sporo, więc nie możemy zabrać typowych planszówek. Najczęściej podróżują z nami karcianki. Jedną z najnowszych, po które sięgają same dzieci jest Top Trumps Psi patrol otrzymana od Taniaksiazka.pl.

Gra karciana dla dzieci

Często zabieracie ze sobą gry planszowe na wycieczki czy wakacje? Czym się kierujecie wybierając te, które jadą z Wami? Może znaczenie ma ich wielkość, może to, że dzieci mogą w nie grać same? My wybierając te, które zabieramy ze sobą staramy się sięgnąć po te egzemplarze, które lubimy, które są małe objętościowo oraz takie, którymi dzieci mogą bawić się samodzielnie.

Taką właśnie grą okazała się jedna z karcianek marki Top Trumps. Nasza wersja z Psim patrolem jest dedykowana młodym graczom powyżej 6 roku życia. Wśród propozycji znajdziecie również np. Harrego Pottera, Super Zings, Kraina lodu czy Super Mario. Już sam fakt, że dzieci mogą wybrać grę ze swoim ulubionym bohaterem jest ogromnym plusem. Otrzymaliśmy wersję zamkniętą w plastikowym pudełeczku, ale jak pisze producent zarówno karty jak i opakowanie są w 100% przetwarzalne. Więc w razie czego możemy być również eko 🙂 Produkt zawiera 30 kart.

top trumps, gra dla dzieci, gra karciana, dla karciana dla dzieci, psi patrol

Zasady gry: wszystkie karty należy potasować i rozdać pośród graczy. W zabawie może brać udział dowolna ilość uczestników. Na każdej z nich znajduje się jedna z postaci znanych z popularnej bajki z opisanymi 5 cechami: beztroską, umiejętnościami, odwagą, przywództwem i rankingiem top trumps. Gra polega na tradycyjnej zasadzie gry w wojnę. Osoba wykładająca swoją kartę, zaznacza którą z cech wywołuje. Jeśli okaże się, że na swojej ma największą wartość oczywiście zgarnia karty przeciwników. Jeśli jednak ktoś ze współgraczy będzie miał wyższą wartość to on oczywiście zgarnia wszystko oraz rozpoczyna kolejną rundę. Wygrywa ta osoba, która zgarnie najwięcej kart. Jeśli Wasze dzieci nie umieją czytać zbyt wprawnie nie będzie to problem, ponieważ mogą mówić, że grają na kolory (każda z cech ma inną barwę). Synowie są grą oczarowani, sami często przed szkołą lub wieczorami sięgają po nią, aby rozegrać kilka rund. Polecamy zatem ten pomysł na dobrą zabawę!

Koszt gry to 24,90 zł. Tę grę karcianą oraz inne znajdziecie w ofercie gier dla dzieci w popularnej księgarni internetowej. A inne gry, które mieliśmy okazję dla Was zrecenzować znajdziecie na blogu.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.