Jak często sięgacie po debiutanckie powieści pojawiające się na rynku wydawniczym? Powiedzcie co ostatnio udało się Wam dzięki temu odkryć? Tym razem postanowiłam wsłuchać się w Skowyt wilka…

Dziś przychodzę do Was z debiutancką książką Aleksandry Mantorskiej. Tym razem sięgnęłam po thriller, zaciekawiona opisem wydawcy. Zresztą uwielbiam poznawać debiutanckie odsłony polskich pisarek i pisarzy. Autorka zaprasza na wspólną wędrówkę po terytorium dzikich zwierząt. Postanowiłam to sprawdzić i sięgnęłam po Skowyt wilka zamówiony z Taniejksiazki.pl.

W małej mieścinie, na skraju lasu…

Aleksandra Mantorska postanowiła w ramach swojego debiutu literackiego zabrać czytelników w mrok, na obrzeża wioski, w pobliże lasu… Zresztą sami się przekonajcie!

Anna Prus to młoda kobieta, która pracuje w dziale jakości w biurowcu jednego z wiodących producentów słodyczy. Jej zadaniem jest niestety przede wszystkim odpowiadanie na reklamacje klientów. Niestety, a marzyła o tym, aby mieć realny wpływ na proces wytwarzania żywności, na jakość wyrobów schodzących z taśmy produkcyjnej. Dlatego marzyła o pracy w zakładzie mięsnym. Pomimo sprzeciwu jej partnera, kobieta postanawia przyjąć pracę w maleńkiej miejscowości na Śląsku, u Andrzeja Smolnego będącego potentatem przetwórstwa mięsnego. Na miejscu zostaje zakwaterowana w maleńkiej chatce na skraju lasu, z dala od wioski, ale dość blisko samego zakładu. Wszystko jest idealnie, sielsko, jest przestrzeń do spokojnego życia. Wydaje się, że może to być spełnienie marzeń, ale na tym obrazie zaczynają pojawiać się kolejne rysy. Najpierw kobieta odnajduje spore nieścisłości w dokumentach dotyczących utylizacji, a chciała tylko lepiej poznać cały proces produkcyjny, aby sprawniej dobierać nowoczesne metody przetwórstwa. Zarówno szef, jak i inni pracownicy mniej lub bardziej delikatnie dają jej do zrozumienia, że ma porzucić to swoje śledztwo. Na to wszystko nakładają się również nocne i nieoczkiwane wizyty wilków pod jej chatką. Dlaczego zwierzęta tak ciągną do tego domu na uboczu? Jaka historia kryje się za tymi idealnymi z pozoru obrazkami?

Skowyt wilka to niezły debiut literacki. Autorka zabrała nas do hermetycznego, zamkniętego świata maleńkiej miejscowości, której istnienie zależy tylko i wyłącznie od jedynego zakładu produkcyjnego. W takim miejscu wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, ale i z potrzeby przetrwania chętniej ukrywają pewne informacje. Anna jako osoba z zewnątrz bardzo szybko zauważa, że coś się tu dzieje, ale czy ma szansę coś tu zmienić? Sama narracja układa się ciekawie, wciąga czytelnika i z chęcią podążamy za zazębiającymi się wątkami. Z niecierpliwością czekałam na zakończenie tej historii. Odrobinę brakuje w powieści napięcia, dreszczyku, takiego podkręcenia opowieści, ale może to być winą tego, iż Pani Aleksandra jest na początku swojej pisarskiej drogi. Trzymam kciuki za dalszy rozwój 🙂

Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Ten debiut literacki oraz inne ciekawe książki na wieczór znajdziecie w ofercie książek dla kobiet w popularnej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.