13 października tego roku ukazała się najnowsza powieść Leszka Hermana. Ciekawe co tym razem o moim rodzinnym mieście postanowił opowiedzieć nam pisarz w książce Krzyż Pański. Zapraszam na recenzję.

Jeśli przerażają Was opasłe tomiska powieści to może ominiecie wzrokiem powieści Leszka Hermana. Jeśli nie przepadacie za rysami historycznymi czy zagadkami to też nie jest to pozycja dla Was. Ale jeśli to wszystko kochacie, a do tego nie jest to Wasze pierwsze spotkanie z Leszkiem Hermanem zapewne słysząc zapowiedzi najnowszej książki zacieraliście swoje czytelnicze dłonie. Ja nie mogłam się doczekać, a dziś mam zaszczyt zrecenzować Krzyż Pański na blogu. Zapraszam serdecznie.

W moim rodzinnym mieście…

Leszek Herman ponownie zaprasza nas do Szczecina. Uwielbiam jego książki za to, że opowiada o moim mieści, jego historii choć oczywiście fabularyzowanej, często ubranej w ciekawe, ale zupełnie fikcyjne wątki. Tym razem historia rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii. George O’Malley pracujący w Archiwum Narodowym Wielkiej Brytanii myśli już tylko o zbliżającej się emeryturze. Ostatnim jego zadaniem jest zinwentaryzowanie dokumentów z lat drugiej wojny światowej. Wśród piętrzących się dokumentów odnajduje on zapomniane kutry Billa Bentincka, ambasadora Jej Królewskiej Mości w Polsce w latach 1945-47. W środku znajdują się oprawione w skórę dzienniki, będące rodzinnym archiwum, którego ostatnią właścicielką była hrabina Elżbieta Radecka-Mikuliczowa. W podszczecińskim Dalewie mieszka zaś jej spadkobierczyni Anna Fleming. Postanawia ona wraz ze swoją wnuczką rozszyfrować tajemniczy testament hrabiny. Rozpoczyna się więc śledztwo, które swoje ścieżki prowadzi od Francji przez Szczecin po Kresy Wschodnie. Co ciekawego odnajdą spadkobierczynie? Czy uda im się rozwikłać zagadkę tajemniczego testamentu? Na co będą musieli przygotować się poszukiwacze, aby dotrzeć do sedna sprawy?

Powieść to 600 stron lektury. Ale gwarantuję Wam, że nawet nie zauważycie, kiedy dotrzecie do ostatnich linijek powieści. Leszek Herman ponownie wyciągnął na światło dzienne jakieś lokalne wątki, które oczarowują czytelnika, zapalają do odkrywania i poznawania lokalnej ojczyzny. Jest to ciekawa, pełna zaskakujących zmian i wielowątkowa opowieść z odnośnikami historycznymi. Ta powieść to thriller, kryminał, sensacja oraz lekko zasygnalizowane wątki historyczne w jednym. Będziecie oczarowani tą historią! Polecam!

Koszt okładkowy książki to 49,90 zł. Dziękuję autorowi oraz Wydawnictwu Muza za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki, które miałam przyjemność Wam recenzować znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.