Komiksy dla dzieci to jedna z formuł przekazu dla dzieci. Dla coraz młodszych czytelników dedykuje się kolejne serie wydawnicze, które cieszą piękną kreską oraz mądrą treścią. Zapraszam na recenzję.

Postanowiliśmy urozmaicić naszą dziecięcą Biblioteczkę o nowe pozycję, ale takie takie trochę inne niż ostatnio. W taki sposób trafiły do nas nowe komiksy dedykowane dla najmłodszych powyżej 5 r.ż. Miałam nadzieję, że chłopcy zakochają się w takim rodzaju przekazu. Czy komiksy dla dzieci oczarowały moich synów?

Czy dzieci kochają komiksy?

W nasze dłonie trafiły 3 serie komiksów wydanych przez Egmont w ramach Świata Komiksu. Są to: Pan Borsuk i pani Lisica, Malutki lisek i wieki dzik oraz W cieniu drzew.

Pierwszy z komiksów Pan Borsuk i pani Lisica oczarował nas najbardziej. Jest to pozycja przeznaczona dla czytelnika 5+, pozwala nawet na samodzielne czytanie. Ma on przepiękną kreskę, cudowne kolory i bardzo ciekawą historię do opowiedzenia. Borek i Szperaczek to młode borsuki, a Róża to lisiczka. Zwierzątka nie przepadają za sobą, ale w jednej kwestii są zgodne – nie mogą żyć wspólnie. A tu ich rodzice postanawiają zamieszkać w jednej norze co wprowadza totalny chaos w ich życiach. Wielkim plusem jest to, że bohaterowie mają ludzkie charaktery, ich perypetie są zabawne, a zmierzenie się przez nich z innością z ciekawością śledziliśmy. Jest to zdecydowanie piękna lekcja tolerancji dla najmłodszych. Koszt okładkowy to 34,99 zł.

pan borsuk i pani lisica, komiks dla dzieci, egmont

W cieniu drzew to też komiks dla czytelnika 5+. Opowiada on historię pana Borsuka Zrzędka, w którego świecie nastaje jesień. Mieszka on w starym dębie, z którego zaczynają opadać kolorowe, jesienne liście. To oczywiście piękny widok, ale dla borsuka jest to zapowiedź syzyfowej pracy w postaci próby uprzątnięcia opadłych liści. Podczas zbierania podarował żołędzie wiewiórkom oraz robaki jeżowi. Niestety kiedy niemal wszystkie liście nagle spadły mu pod drzwi nie wytrzymał i się wyprowadził… Czy jego leśni sąsiedzi mu pomogą? Jaki morał może popłynąć po lekturze? Koszt okładkowy to 24,99 zł.

w cieniu drzew, komiks dla dzieci, egmont

Malutki lisek i wielki dzik to komiks, który najmniej przypadł do gustu moim synom. Jego autorką jest Berenika Kołomycka. Jest on zaprojektowany inną kreską, zupełnie inną niż pozostałe publikacje. Jego kolorystyka też jest inna, bardziej szara, ciemniejsza, mniej barwna. Lisią dolinę zalała woda. Niestety przyniosła ona wiele zniszczeń, które odsłaniane są stopniowo przez jej opadający poziom. Czy mieszkańcy lasu poradzą sobie z tym co pozostało po powodzi? Jaką rolę w tym odegrają przyjaciele Lisek i Dzik? Koszt okładkowy to 24,99 zł.

malutki lisek i wielki dzik, egmont, komiks dla dzieci

A czy Wy też sięgacie po komiksy dla dzieci? Czy macie ulubione serie? Dziękujemy Egmont za otrzymane egzemplarze.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.