Oto mamy zostać rodzicami. Ale ten fakt rodzi zazwyczaj więcej pytań niż jesteśmy w stanie znaleźć na nie odpowiedzi. Może warto sięgnąć po dobre źródła wiedzy, jak np. poradnik Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka – radzi Mama Pediatra.

Kiedy otrzymujemy informację, iż mamy zostać rodzicami, szczególnie gdy jest to pierwszy raz, w naszej głowie rodzi się mnóstwo pytań. Na większość, powiedzmy sobie to szczerze nie znamy odpowiedzi, a w nadmiarze informacji płynących z wielu źródeł coraz ciężej jest wybrać to prawidłowe rozwiązanie. Na rynku wydawniczym również przybywa w szybkim tempie wszelkiego rodzaju poradników. Sięgając po ten: Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka – radzi Mama Pediatra zastanawiałam się, czy może być w nim cos nowego, coś odkrywczego… Zapraszam zatem do środka!

Noworodek – niemowlak – wiek dziecięcy

Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska autorka książki to mama trojki maluchów, specjalistka w zakresie pediatrii oraz blogerka medyczna. Stara się zawsze rozwiewać wątpliwości młodych rodziców na tematy związany z ich maluchami. A z doświadczenia wie, że przyszli rodzice mają mnóstwo pytań i jeszcze więcej wątpliwości związanych z rozwojem dzieci, dbaniem o ich zdrowie oraz powszechnie krążącymi mitami około dziecięcymi. Z tych właśnie potrzeb powstała ta książka.

Autorka starała się zawrzeć w niej niezbędne informacje związane ze zdrowiem malucha na etapie noworodkowym, niemowlęcym oraz wieku dziecięcego. Z poradnika przyszli i początkujący rodzicie dowiedzą się jak dbać o zdrowie na każdym z tych etapów. Jakie są pierwsze objawy chorób, jak je rozpoznać i jak sobie z nimi poradzić? Mamy okazję zmierzyć się z mitami oraz faktami na temat szczepień. Myślę, że w obecnych czasach to bardzo palący temat! Z książki młody rodzic może dowiedzieć się kiedy możemy leczyć maluch a w domu, a kiedy bez konsultacji z lekarzem się nie obędzie. Ten rozdział był dla mnie najbardziej istotny, ponieważ zawsze miałam problem z oceną tego, kiedy możemy poradzić sobie z czymś w domu a kiedy musimy sięgnąć po coś co wspomoże proces zdrowienia. Książka choć porusza tematy medyczne, napisana jest bardzo przystępnie i zrozumiale. Autorce udało się przekazać widzę, tak aby każdy młody rodzic poczuł się choć trochę pewniej w sytuacjach, z którymi przyjdzie się mu zmierzyć. Polecam książkę szczególnie tym osobą, które rozpoczynają swoją życiową przygodę z rodzicielstwem!

Koszt okładkowy książki wynosi 44,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe poradniki dla rodziców zarówno maluchów jak i nieco starszych dzieci znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.