Monika Skabara już od jakiegoś czasu gości na rynku wydawniczym. W powieści Dziewczyna Feniksa autorka postanowiła zafundować nam emocjonalną przejażdżkę… Zobaczcie co o niej sądzę.

Dziś chciałam Was zaprosić na recenzję powieści Moniki Skabary. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale zapewne nie ostatnie. Recenzje tej powieści są tak pozytywne, że nie mogło jej zabraknąć w mojej Biblioteczce. Zabrała mnie do świata tatuażystów, ale i tak zwyczajnie dobrych ludzi mających swój bagaż doświadczeń często ciężkich do uniesienia. Co kryje w sobie powieść – Dziewczyna Feniksa zamówiona z Taniejksiazki.pl.

Co tatuaż powie o Tobie…

Ava, młoda kobieta, która miała rozpocząć cudowne życie. Miała kochającego męża i właśnie spodziewała się dziecka. W tym momencie los postanowił odebrać jej wszystko! Jej mąż zginął tragicznie, a ona musiała sobie od tej pory radzić sama… Do tego córka okazuje się być wymagającym dzieckiem, ponieważ ma autyzm. Ten ciąg niełatwych zdarzeń złamałoby niemal każdego, ale nie ją. Kiedy córka zaczyna chodzić do przedszkola Ava postanawia znaleźć sobie pracę. Tym tropem trafia do studia tatuażu gdzie poszukują recepcjonistki. Jako test dla niej okazuje się wykonanie na jej ciele pierwszego tatuażu. Kobieta zażyczyła sobie powstającego z popiołów feniksa na plecach, bo taka przecież była w realnym życiu. Nowi pracodawcy okazują się być dla niej rodzina, wspierają się nawzajem, otaczają opieką i oferują bezinteresowną pomoc. Na to wszystko pojawia się w studiu tatuażu drugi współwłaściciel – Finn, silny, charakterny i zdecydowanie buntowniczy człowiek. A spotkanie dwóch tak silnych charakterem ludzi powoduje wzrost ciśnienia i pojawienie się iskrzącego pomiędzy nimi pożądania. Jaki będzie efekt końcowy? Co się ostanie w życiu tych dwóch feniksów powstających z popiołów…

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej polskiej autorki, ale po lekturze muszę stwierdzić, że dopiero pierwsze! Historia jest wciągająca, ciekawa. Kiedy już myślimy, że wyszliśmy wraz z bohaterami na przysłowiową prostą nagle okazuje się być to początek kolejnego dramatu. Autorka z wielką wprawą żongluje kolejnymi zmianami w ich życiu, a zakończenie… No cóż wbił mnie w fotel, a ja przez niego czekam na kontynuację tej opowieści!

Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Tę powieść dla kobiet oraz wiele innych znajdziecie w ofercie książek dla kobiet w popularnej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.