Wieczorne rytuały przez zaśnięciem to zestaw podejmowanych czynności, które mają pomóc w usypianiu dzieci. Każdy z rodziców opracowuje swoją ścieżkę, dopasowując kolejne kroki do potrzeb pociech. Zerknijcie co sprawdza się u nas!

Nasza domowa codzienność opiera się na szeregu zwyczajnych czynności. Są to pewne stałe elementy zwariowanego czy wyczerpującego dnia, pozwalające obrać kurs na normalność. Tym właśnie są dla nas wieczorne rytuały przed zaśnięciem. I choć o nich mówi się raczej w kontekście niemowlaków i maluszków, to przy większych dzieciach równie dobrze się sprawdzają. Ciekawa jestem jakie działania wieczorną porą tworzą klimat sprzyjający snom w Waszych domach??? Podzielcie się sprawdzonymi patentami w komentarzach.

Magia tuż przed snem…

Moment, kiedy to mamy zasnąć jest jednym z ważniejszych podczas całego dnia. To od jakości i długości snu zależy to, czy na następny dzień będziemy w stanie działać, myśleć, uczyć się i bawić. Od jakiegoś czasu mamy wypracowany ciąg czynności, które pozwalają nam sprawniej funkcjonować wieczorami. Przede wszystkim staramy się nie korzystać tuż przed snem z urządzeń elektronicznych takich jak komórka, tv czy komputer, aby ograniczyć docierającą do nas i tak nadmierną ilość bodźców. Po smacznym, ale i lekkim posiłku nie zapominamy również o wieczornej toalecie, w ramach której szczególnie dbamy o zdrowie jamy ustnej. Mówi się przecież, że mycie zębów wieczorem jest dla zdrowia, a rano dla urody 🙂 Słyszeliście takie stwierdzenie??? Aby zachęcić synów do samodzielnego ich mycia sięgamy po szczoteczki z ciekawymi wzorami np. superbohaterów czy ulubionych sportów. Na szczęście wśród produktów marki Jordan nie brakuje tych dedykowanych dla najmłodszych. Tym razem oprócz wybieranej przez nas najczęściej pasty do zębów Junior sięgnęliśmy po ekologiczną pastę Green Clean. Jest to pasta dla dzieci 6+, ale zawierająca 98% naturalnych składników oraz zamknięta w tubce przeznaczonej do recyklingu. Myślę, że zostanie ona u nas na stałe, ponieważ jej walory smakowe również przypadły do gustu moim synom. Dodatkowo od dłuższego już czasu sprawdzają się u nas minutniki, czyli drewniane zwierzątka z klepsydrami odmierzające prawidłowy czas szczotkowania zębów.

wieczorne rytuały, mycie zębów, jordan, szczoteczka do zębów, pasta do zębów

Kolejnymi krokami jest stopniowe wyciszanie szalejących i w ciągłym biegu organizmów. Zapalamy u synów punktowe światło, gdzieś w kącie pokoju rozjaśniające przestrzeń, ale zarazem tworzące przyjazną atmosferę. Każdy z nich układa swoje pluszaki do snu na poduszce obok. Aby umilić im proces zasypiania czytamy jakąś ciekawą książkę lub słuchamy słuchowisk na dobranoc. Pozwala to na wyciszenie, uspokojenie oraz płynne wejście w fazę snu. Często zdarza się, że nawet nie wiem kiedy synowie zasypiają… Takie oto są nasze rytuały wieczorne przed zaśnięciem dzieci, a co u Was się sprawdza???

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.