Klaudia Muniak już zasłynęła na polskim rynku wydawniczym kilkoma thrillerami psychologicznymi. Tym razem mamy okazję zagłębić się w powieść Terapia… Tylko co nas tam spotka?

Klaudia Muniak już od jakiegoś czasu gości na polskim rynku wydawniczym, zaszczycając swoje czytelniczki kolejnymi thrillerami psychologicznymi. Ukazały się do tej pory Psychopata, Nie ufam nikomu oraz Klinika. Choć nie miałam wcześniej okazji sięgnąć po twórczość tej polskiej autorki, do mojej Biblioteczki zaprosiłam najnowszą jej powieść. Do mojej biblioteczki trafiła Terapia zamówiona z Taniejksiazki.pl. A że dawno nie czytałam czegoś “cięższego” z ciekawością sięgnęłam po książkę.

Zajrzyjmy do ludzkiej głowy…

Główną bohaterką jest Luiza. Młoda kobieta, która jak wiele osób przed nią wyrwała się z małej miejscowości, aby rozpocząć lepsze życie w Warszawie. Podjęła się pracy w dużej firmie, w charakterze asystentki szefa. Jako osoba bez rodziny i życia prywatnego, świetnie sprawdzała się na tak zmiennym stanowisku jakie piastowała. Wszystko się układało, aż raczej stroniąca od ludzi kobieta zostaje zaproszona na randkę przez dostawcę mebli. Luiza jak każdy z nas ma swoją przeszłość, ale ta jej jest bardzo traumatyczna. Rodzice nie używali przemocy fizycznej. Jednak sprawiali, że dziewczyna miała niską samoocenę, stawiane jej granice były bardzo wąskie a brak miłości i czułości ze strony bliskich uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie. To spowodowało, że zadawała się z ludźmi udającymi jej przyjaciół, nie umiała rozpoznać tego czym tak naprawdę się kierują. To doprowadziło do następnych tragedii. Powracamy do przeszłości Luizy, ponieważ kobieta postanawia się rozprawić z tym co było w formie pamiętnika mającego być dla niej terapią. Chce zacząć żyć normalnie i móc zbudować zdrową relację z nowopoznanym mężczyzną.

Książka jest bardzo intrygująca, choć niełatwa. Zostajemy zaproszeni do głowy Luizy, mamy okazję przeanalizować to co się stało oraz to co się dzieje wraz z nią. Na koniec zadawałam sobie pytanie czy ta kobieta ma takiego pecha życiowego czy jednak sama o to zadbała… Sytuacje się zmieniają, plączą wątki, bieg zdarzeń zaskakuje. Dawno nie czytałam czegoś co tak bardzo mnie poruszyło, a ja sama nie była pewna czy to ja zwariowałam czy tylko bohaterka… Sami się przekonajcie co przyniesie Wam ta powieść.

Koszt okładkowy książki Terapia to 39,90 zł. Tę powieść dla kobiet oraz wiele innych znajdziecie w ofercie książek dla kobiet w popularnej księgarni internetowej

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.