Czy warto robić coś z pasją? Do czego człowiekowi fantazja? Na te i wiele innych dziecięcych pytań odpowiedzi możemy odnaleźć w książce Ogród pełen emocji Ewy Bolesty-Mroczek.

Jakiś czas temu trafiłam na książkę Ewy Bolesty-Mroczek w przepastnym internecie. Zachwyciły mnie te wszystkie pozytywne recenzje książki, więc kiedy autorka sama zaproponowała nam tę pozycję nie mogliśmy odmówić. Tak oto trafił do nas Ogród pełen emocji, a dziś chciałam uchylić rąbka tajemnicy co też w nim znaleźliśmy…

Opowieść wśród zieleni

Już od pewnego czasu chciałam sprezentować moim synom tę książkę, której autorką jest Pani Ewa Bolesta-Mroczek. Ubiegła mnie jednak sama autorka, która postanowiła podarować nam ją wraz z piękną dedykacją. W twardej okładce, na niecałych 80 stronicach kryje się ogród pełen tajemnic. Bohaterkami są 3 dziewczynki: Klementyna, Alicja i Laura, które mają okazję spędzić czas na zabawach w ogrodzie i to w takim pełnym emocji. Odpoczywają, spędzają wspólnie czas, rozmawiają. Dzięki temu już wiedzą po co nam tak naprawdę fantazja, czy warto robić coś z pasją czy uczą się empatycznego podejścia do zwierząt i otaczającej je przyrody.

ogród pełen emocji, ewa bolesta-mroczek, książka dla dzieci, książka o emocjach

Każdy rozdział książki to oddzielna historia, odrębna odsłona ogrodu pełnego emocji. Czyta się je szybko, poruszane tematy są przedstawiane w sposób zrozumiały dla młodego czytelnika. Na początku każdego z nich umieszczona jest notatka Alicji, która jest znawczynią przyrody. Dzięki niej, w kilku słowach poznajemy stworzenie, o którym będzie mowa. Synowie jako zapaleni odkrywcy przyrody, pochłaniali te zwięźle przedstawione fakty przyrodnicze. Sięgaliśmy po tę pozycję przed snem, kiedy to sprawdzały się takie właśnie niezbyt długie rozdziały o kojących, pozytywnych i dobrych treściach. A pomiędzy kolejnymi ciekawymi historiami podziwialiśmy pięknie wykonane, kolorowe ilustracje, idealnie dopełniające treść.

Książka w cenie 39,00 zł jest do kupienia na stronie Wydawcy. Jeszcze raz bardzo dziękuję Pani Ewo za możliwość zrecenzowania książki Ogród pełen emocji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.