L.A.M.A. to pudełko niespodzianka dla każdego miłośnika planszówek. W środku mamy do odkrycia trzy różne gry, w kilku wariantach każda. A gra planszowa jak wiadomo to najlepszy pomysł na spędzanie wspólnego czasu.

Synowie uwielbiają gry planszowe, więc mamy ich już potężną kolekcję. Zabieramy je ze sobą wszędzie, na wakacje, na wyjścia do znajomych czy zapraszamy na stół kiedy gościmy kogoś u siebie. Ostatnio trafiła w nasze ręce kolejna ciekawa planszówka, którą z chęcią Wam zaprezentujemy. Szczególnie, że w jednym pudełku, za jednym zakupem mamy 3 gry! L.A.M.A. uprasza się zatem na wspólną zabawę.

3 gry w jednym pudełku

Planszówki to nie tylko świetny pomysł na udaną zabawę czy spędzanie wspólnie czasu. Pozwalają na rozwijanie spostrzegawczości, naukę współzawodnictwa czy kooperacji, sprawdzenie posiadanej wiedzy lub poszerzenie horyzontów. Niektóre bywają niezwykle skomplikowane, ale równie bardzo cieszą te szybkie rozgrywki na zasadzie wojny.

L.A.M.A., 3 gry w 1, gry planszowe, planszówki dla dzieci, gry dla dzieci, egmont

Tym razem w jednym pudełku Egmont zamknął 3 różne gry. L.A.M.A. kryje w sobie grę podstawową, grę kostkową oraz party. Jest ona dedykowana 2 do 6 graczom w wieku powyżej 7 r.ż. Najczęściej gramy w wersję podstawową. Do rozgrywki potrzebujemy karty i żetony. Każdy gracz dostaje po 6 kart. Pozostałe lądują na stosie pośrodku stołu i odsłania się jedną, która stanowi początek gry. Gracze po kolei kładą na nią karty o tym samym nominale lub wyższym, przy czym kartę z lamą można położyć na inną lamę lub na kartę z 6. Kidy nie mamy odpowiedniego nominału, należy dobrać kartę ze stosu. Wygrywa ten, kto najszybciej pozbędzie się swoich kart i nazbiera najmniej punktów karnych za poszczególne rundy.

Wariant Party jest dość podobny do poprzedniego, ale mamy tutaj karty z cyframi z plusem oraz różową lamę. Cyfry z plusem dają graczowi od razu dodatkową rundę po ich rzuceniu na stosik zgodnie z podstawowymi zasadami. Dzięki temu zawodnik może albo położyć następną kartę albo pobrać kolejną albo spasować. Różowa lama zaś daje możliwość położenia jej na jakąkolwiek kartę, ratując gracza przed dobraniem kolejnej.

Do wariantu kostkowego potrzebujemy karty, kostki i żetony. Na środku układamy szereg 7 odkrytych kart od 1 do lamy, każdy z graczy otrzymuje po 6 sztuk i też układa je odkryte na stole w szeregu przed sobą. W każdej rundzie gracz może rzucić kostkami lub spasować. Jeśli trafi na kostkach, którąś z posiadanych przez siebie wartości odkłada je na bok zakryte. Jeśli jednak nie uda mu się musi pobrać 1 kartę z szeregu na środku stołu dokładając ją do swoich. Jeśli jednak żaden z nominałów na kostkach nie pokrywa się z kartami gracza czy tymi po środku trafia się totalna klapa kończąca rundę. Wygrywa gracz, który będzie miał po zakończeniu wszystkich rund najmniej punktów karnych.

L.A.M.A., 3 gry w 1, gry planszowe, planszówki dla dzieci, gry dla dzieci, egmont

Koszt gry to 69,99 zł. Możecie ją zakupić na stronie producenta. Inne ciekawe gry planszowe znajdziecie w dziale Dla Dzieci.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

  1. Faktycznie fajne 🙂 Ostatnio karcianki ratowały sytuację, kiedy pewna rezolutna 6-latka wspinała się na wyżyny nudy. Aż wjechał Dobble Harry Potter i od razu zrobiło się słonecznie 🙂 LAMA też by się sprawdziła 🙂

  2. Też mamy tą grę, jest bardzo fajna i super, że ma trzy warianty. Choć u nas niestety ostatnio kryzys jeśli chodzi o granie w gry planszowe i karciane.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.