Einstein i Arystoteles to komiksy Najwybitniejsi Naukowcy. Ta seria ma za zadanie przybliżyć w sposób przystępny i zrozumiały młodym ludziom wybitne postacie świata nauki. Zapraszam na wspólną wyprawę!

Komiksy nie od wczoraj goszczą w naszej dziecięcej Biblioteczce. Tym razem trafiły dwa egzemplarze z najnowszej serii komiksy Najwybitniejsi naukowcy, gdzie mamy okazję poznać takie postacie jak Arystoteles czy Einstein. Byłam bardzo ciekawa jak zareagują na nie moi synowie. Zapraszam do świata naukowych komiksów.

Nauka w formie komiksów

Młodych ludzi można na wiele sposobów zachęcać do nauki, do poszerzania horyzontów oraz zbierania wszelkiego rodzaju ciekawostek pomocnych np. w szkole. Służą do tego gry, książki, platformy edukacyjne, a ostatnio nawet komiksy. Takie zadanie mają spełnić również zeszyty, które ukazują się w ramach serii Najwybitniejsi Naukowcy.

komiksy najwybitniejsi naukowcy, komiksy dla dzieci, Einstein, Arystoteles, głód wiedzy, przeskok kwantowy

Arystoteles to jeden z najbardziej rozpoznawalnych filozofów w historii świata. Dzięki książeczce mamy okazję poznać bliżej stworzone przez niego teorie, które nadal są aktualne choć mają ponad dwa tysiące lat. Einstein to mający problemy z kontaktami z otoczeniem, popełniający błędy w obliczeniach, mający charakterystyczną czuprynę naukowiec, który stworzył teorię względności. W każdym komiksie, prócz historii i wiedzy ubranej w ten przystępny sposób przekazu, znajdziemy opisy postaci oraz informacje o naukowcu. Wielkim plusem oprócz zawartych w pozycjach wiedzy jest przykuwająca wzrok kreska w ilustracjach.

Komiksy przeznaczone są dla dzieci, mogą czytać je samodzielnie lub wspólnie z rodzicami. W sposób przystępny i ciekawy zachęcają do odkrywania świata, eksperymentowania i zdobywania wiedzy. I rekomenduje je mój ulubiony naukowiec dr Tomasz Rożek. Zresztą my też polecamy! Koszt każdego komiksu to 24,99 zł. W serii ukazały się Darwin, Arystoteles, Einstein, Maria Skłodowska-Curie oraz Newton. Inne ciekawe pozycje dla młodych czytelników znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. Mamy dwa tomy tej serii i muszę przyznać, że zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.