Dzieci będąc naturalnymi odkrywcami ciągną do rozwiązywania zagadek. W związku z tym taką popularnością cieszą się książki, gry czy gazety zawierające coś do rozwikłania. Taką serią książek miała okazać się – Zgadnij kto to? od Harper Kids. Zapraszam na recenzję.

Synowie, odkąd pamiętam, zawsze kochali rozwiązywać zagadki, poszukiwać, odkrywać, zgadywać oraz podążać krok po kroczku do finałowej sceny. Nie dziwi mnie więc to, że wszystkie publikacje, gry czy programy bazujące właśnie na takich detektywistycznych wątkach są pochłaniane przez moich chłopaków. Sięgnęliśmy ostatnio po serię dla dzieci Zgadnij kto to? wydaną przez Harper Kids. Zapraszam na recenzję.

Czy i Ty znajdziesz winnego?

Ta seria detektywistyczna dla młodych czytelników obecnie składa się z 4 części. W każdej z książeczek znajdziemy oddzielną historię, więc możemy po nie sięgać w dowolnej kolejności i niezależnie od siebie. Głównymi bohaterami są dzieci, które dzięki swojemu zapałowi do zabawy w detektywów oraz wydarzeniom, w których biorą udział mają okazję w rzeczywistości sprawdzić swoje dochodzeniowe umiejętności.

zgadnij kto to, książka dla dzieci, mali detektywi, harper kids, dla dzieci

Wraz z synami mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z Paniką w wesołym miasteczku oraz Śledztwem w Nowym Jorku. Podczas zabawy w parku rozrywki, największa i najnowsza atrakcja ulega awarii. Przed tym przykrym incydentem w okolicy kolejki kręciło się sporo osób. Wszyscy oni mogą mieć coś wspólnego z tym sabotażem. Młodzi adepci sztuki detektywistycznej przeprowadzają krótkie przesłuchania obecnych i dzięki nim możemy wraz z bohaterami wykluczać niewinne osoby. Aby nam w tym pomóc na początku książeczek mamy przestawione postacie, które kolejno wykluczamy z kręgu podejrzanych. W Nowym Jorku dzieci będące na wycieczce szkolnej w trakcie zwiedzania dzielnicy jubilerskiej są świadkami napadu na jeden z salonów. Pomimo szybkiej reakcji policji nie udaje się od razu złapać złodzieja, dlatego uczniowie postanawiają przeprowadzić własne śledztwo. Czy dzięki ich dociekliwości uda się odnaleźć winnego?

Seria Zgadnij kto to? składa się obecnie z 4 książek: Śledztwo w Nowym Jorku, Panika w wesołym miasteczku, Tajemnicze zniknięcie oraz Dziecko Słońca. Koszt okładkowy każdej części to 19,99 zł. Dziękujemy Harper Kids za egzemplarze do recenzji. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.