W ciemnościach ukrywamy siebie, możemy zdobyć się na coś czego boimy się dokonać w pełnym świetle, niejako w pełni obnażeni z sekretów… Ale czemu spowici są nimi bohaterowie powieści Ady Tulińskiej?

W mroku mogą wydarzyć się różne rzeczy… Czasami pozwala ona na zakrycie tego, czego nie chcemy na początku pokazać, czego się wstydzimy lub co żałujemy. Czasami pozwala na przełamanie lodów, bycie odrobinę odważniejszym czy też spełnienie własnych pragnień bez potrzeby odsłaniania siebie samego w pełni. Dlaczego Ada Tulińska postanowiła spowić bohaterów swojej powieści ciemnością, co dzięki temu zyskali, a może stracili??? Postanowiłam to sprawdzić i zamówiłam W ciemnościach z Taniejksiazki.pl

W mroku możemy być sobą?

Po książkę Ady Tulińskiej sięgnęłam zachęcona bardzo dobrymi recenzjami czytelniczek. Jest to powieść dla kobiet, zawierająca sceny romantyczne, ale i erotyczne. Zaciekawił mnie ten mrok, który spowija bohaterów, ponieważ nie wiedziałam tak naprawdę co oni ukrywają…

Oliwia jest młodą kobietą, która dopiero co wchodzi w dorosłość. Rodzice byli osobami zamożnymi, dzięki czemu jej i jej młodszemu bratu nie zbywało na niczym. Piękny dom, poukładane życie, najlepsze szkoły. Idealne miejsce do rozwoju. Niestety jeden tragiczny moment zmienia wszystko, giną ich rodzice, dom zostaje sprzedany, a oni lądują w jakiejś obskurnej kawalerce w Poznaniu. Oliwia podejmuje się każdej pracy od sprzątania po kelnerowanie, aby utrzymać siebie i brata nad którym sprawuje opiekę po śmierci rodziców. Niestety po sprzedaży mienia rodziny, rodzeństwo pozostaje i tak z wielkimi długami co jeszcze dodatkowo pożera ich i tak skromny budżet domowy. Choć Oliwia nie grymasi, próbuje stawiać dzielnie czoła wszystkim przeciwnościom to i tak los jej nie oszczędza problemów. Pewnego dnia przyjaciele z baru, w którym pracuje dziewczyna postanawiają opisać jej historię i zorganizować zrzutkę na jednej z popularnych stron internetowych. To inicjuje lawinę niefortunnych wydarzeń. Najpierw pojawia się nie wiadomo skąd opieka społeczna, która postanawia bardzo dokładnie prześwietlić możliwości lokalowe, żywieniowe i życiowe rodzeństwa. Kobieta boi się, że nie sprosta biurokracji i wymogom wynikającym z przepisów co może skutkować odebraniem jej brata. W trakcie jednego ze zleceń otrzymanych z formy sprzątającej Oliwia musi doprowadzić do porządku gabinet w domu milionera, choć jest on czysty jak łza. Dzięki swojej rzetelnej pracy, ale i ciętemu językowi dziewczyna zainteresowała nawet samego Maksymiliana – właściciela sprzątanej posiadłości. Postanawia on “szlachetnie” zaproponować jej pomoc, chce spłacić jej długi, zaproponować godne miejsce do życia i wsparcie w zamian za pewną małą rzecz… Czy Oliwia postanowi przyjąć propozycję bogacza, podejmie tę decyzję niejako wbrew sobie po to, aby żyło im się lepiej a brat miał godne warunki do życia i rozwoju? I dlaczego jednym z warunków tej umowy jest przebywanie w ciemnościach? Jak myślicie?

Muszę przyznać, że powieść połknęłam w dwa wieczory. Jest dobrze napisana, czyta się ją szybko i bardzo przyjemnie. Oliwia spodobała mi się od początku z powodu tego z czym przyszło jej się zmierzyć, zaś Maksymilian – no cóż wydawał się być typowym rozpuszczonym bogaczem… Czasami okazuje się, że los wymusza na nas pewne wybory życiowe łamiąc niejako nasze postanowienia. Może się zdarzyć, że te wybory wbrew sobie jednak okazują się tymi prawidłowymi. Tego rodzaju literaturę recenzuję dla Was w mojej Biblioteczce.

Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Tę powieść dla kobiet oraz wiele innych znajdziecie w ofercie książek dla kobiet w popularnej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.