Ostatnio wzbogaciliśmy się o kolejne książki, dzięki którym możemy kreatywnie spędzać czas. Podarowały nam on możliwość nauki, ale poprzez zabawę i eksperymentowanie. Tym razem w ramach przygody z nauką poznawaliśmy Cukier oraz Wodę. Zapraszamy.

Nasz dziecięca Biblioteczka to szereg świetnych pozycji, wybieranych tak aby cieszyły oko, ale i rozwijały umysły, pobudzały do poszukiwania odpowiedzi, czasami też ich dostarczały. Niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju eksperymenty, które w sposób zupełnie naturalny wpisują się w potrzebę odkrywania świata. Dlatego też nie mogło zabraknąć u nas kolejnych książek w ramach Przygody z nauką z Akademii Mądrego Dziecka. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic cukru oraz wody.

przygody z nauką, harperkids, akademia mądrego dziecka, kreatywne książki, nauka przez zabawę

Tajemnice wody i cukru

Tym razem mieliśmy okazję poznać bliżej kilka tajemnic tak dobrze znanych nam z codzienności cukru i wody. Synowie jak zawsze z zapałem zabrali się do analizowania zawartych w książeczkach wiadomości oraz wykonywania proponowanych eksperymentów. W każdej z nich znaleźliśmy aż 10 prostych eksperymentów, dzięki którym mogliśmy lepiej poznać otaczający nas świat oraz prawa nim rządzące.

przygody z nauką, harperkids, akademia mądrego dziecka, kreatywne książki, nauka przez zabawę

Mieliśmy okazję dzięki prostemu eksperymentowi dowiedzieć się w jakich stanach skupienia występuje woda, tworzyliśmy zadziwiające mieszaniny, obserwowaliśmy deszcz w misce, wędrowały pomiędzy szklankami kolory, sprawdzaliśmy sposoby na jak najszybsze opróżnienie butelki wody. A zadziwił nas najbardziej fakt, że można zmienić bieg strumienia wody bez dotykania go 🙂 Cukier zaś okazał się świetnym klejem, produkowaliśmy własne różnokształtne kostki cukru czy cukrowe lizaki. Mieliśmy okazję obserwować jak woda wspina się po słodkich kostkach, tańczy olej czy podskakuje cukier 🙂 Zresztą co by tu dużo mówić?! Sami zerknijcie do środka i wykonajcie te proste a zarazem zaskakujące eksperymenty. Gwarantuję, że dzieci będą zachwycone i z chęcią sięgną po kolejne przygody z nauką.

Koszt okładkowy każdej książki to 22,99zł. W ramach tej serii ukazały się: Cytryna, Papier, Jajko, Woda, Balon i Cukier. Dziękuję HarperKids za możliwość wspólnej nauki poprzez zabawę.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. Takie książeczki są świetne dla dzieciaków. Dzięki czytaniu mogą się dowiedzieć na pewno wielu rzeczy. Podoba mi się taka nauka przez zabawę, na pewno wtedy można dziecko bardziej zainteresować. Bardzo fajne obrazki w środku. Na pewno takie eksperymenty z dzieckiem też do siebie zbliżają 😉

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.