Czy ktoś z Was nie lubi historii Pięknej i Bestii? Niemal każdy kibicuje tej zwyczajnej, niezamożnej dziewczynie w oczarowaniu królewicza zamienionego w potwora. Tym razem ukazała się współczesna wersja tej historii, a mianowicie Niedoskonały. Zapraszam na recenzję.

Ostatnio swoją premierę miała kolejna odsłona losów bohaterów mieszkających w maleńkim królestwie Martagon. Miałam okazję poznać ich w powieści Niosiągalny. Pierwsza część była dla mnie prawdziwą przyjemnością, bo kto nie lubi opowieści o Kopciuszku i jej niezwykłym księciu?! Ja uwielbiam, choć ta była zdecydowanie odsłoną tylko dla dorosłych 🙂 Tym razem zapraszam Was na ciąg dalszy tej historii. Oto Niedoskonały pojawił się na księgarskich półkach.

Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska znów w duecie

W tej odsłonie historii mieszkańców królestwa Martagon mamy okazję poznać bliżej postacie do tej pory raczej drugoplanowe, a mianowicie Simona i Majkę. Majka jest przyjaciółką znanej nam już Olimpii, a Simon to najbliższy człowiek dla Williama.

Majka to młoda kobieta, która ma wielkie serce. Chce nieść pomoc każdemu, nawet jeśli on sam tego nie chce. Choć jej cięty język i niektóre zachowania mogą na początku odstraszać, ostatecznie okazuje się bardzo wartościowym człowiekiem. Niestety ma też przypadłość wielu kobiet, a mianowicie często popada w czarnowidztwo oraz nadmiernie wszystko analizuje. Ale taki już jej urok. Simon jest przyjacielem księcia Williama. Niestety po wypadku odizolowuje się od przyjaciół i znajomych oraz dotychczasowego, dostatniego życia. Cierpienie i wyrzuty sumienia nie pozwalały mu odpuścić sobie, pozwolić żyć dalej… Majka okazuje się niespodziewanym kołem ratunkowym. Choć chłopak z początku jej nie cierpi, odstrasza go jej zachowanie oraz język, z każdą wspólną chwilą narasta między nimi swoiste przyciąganie. Tych dwoje zaczyna fascynować i pociągać siebie nawzajem. Pytanie tylko czy Bestia da się ugłaskać Pięknej? Czy tak jak w znanej nam już bajce i tych dwoje czeka szczęśliwe zakończenie?

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest to historia oparta na znanej już nam z innych przekazów Pięknej i Bestii, choć tym razem jest to wydanie dla dorosłych. Od początku nie można nie kibicować tej dwójce. Ta dwójka sympatycznych młodych ludzi mam wrażenie, że czasami za bardzo utrudnia sobie wiele spraw, co nie pozwala im być szczęśliwymi. Ale zakończenia zdradzić nie mogę, sami przekonajcie się jak potoczyły się ich losy. Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu Akurat do możliwość poznania dalszych losów mieszkańców Kingdom of Martagon. Inne ciekawe książki dla dorosłych znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.