Romans i fantasy? Jak to połączenie udało się opanować K.C.Hiddenstorm w najnowszej powieści Vanth Bitwa o Ziemię? Jaki gatunek okazał się bardziej dominujący? Zapraszam na recenzję.

Z K.C.Hiddenstorm chyba nie miałam do tej pory się spotkać na moich czytelniczych wieczorach. Tym bardziej byłam ciekawa co spotka mnie czytając jej powieść. Tym razem autorka zaprasza czytelniczki do przyszłości, kiedy to świat upada, podlega zniszczeniu, a mieszkańcy muszą walczyć o siebie i swój świat. Zapraszam zatem na recenzję powieści Vanth Bitwa o Ziemię.

Vanth – walka o przetrwanie Ziemi

Lliveya pochodzi z ważnego, rządzącego rodu z planety Vanth. Jest obdarzona wieloma zdolnościami co mogłoby się wydawać przemówi na plus za jej kandydaturą na nowego imperatora. Jednak zostaje nim jej brat, a dziewczyna w ramach sprzeciwu wobec tej decyzji wyrusza na samozwańczą misję na Ziemię. Postanawia ją podbić, aby udowodnić swoją wartość ojcu. Jednak na miejscu dziewczyna musi stoczyć nie jedną walkę i to wcale nie o przejęcie planety. To co zastaje jest przerażające, Ziemia jest umierająca a cywilizacja na niej żyjąca zdaje się zmierzać do samozagłady. Przybyszka zostaje schwytana przez miejscowe wojsko, ale z pomocą przychodzi jej mieszkaniec Ziemi Jade. A to dopiero początek tej historii… Czego podczas tej wyprawy dowie się Lliveya, jakie sekrety ukażą się jej oczom i jak to wpłynie na postrzeganie przez nią rzeczywistości oraz swojej rodziny? Jaką rolę w tym wszystkim odegra nowo poznany mężczyzna?

Dawno nie miałam okazji czytać takiej powieści. Autorka pozytywnie mnie zaskoczyła osadzając w futurystycznej przyszłości swoją historię. Polubiłam styl pisania K.C.Hiddenstorm, przyjemnie wspominam nasze wspólne wieczory. Fabuła wciąga, bohaterowie są ciekawi i dobrze dopasowani do otoczenia. Książka jest zapełniona akcją po brzegi, co nie pozwala ani na moment się nudzić. Dość krótkie rozdziały to akurat dla mnie plus, ponieważ nie lubię przedłużających się opisów… Vanath Bitwa o Ziemię to świetny wybór na letnie wieczory!

Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu WasPos za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki na letnie, leniwe wieczory znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. Kiedyś czytałam całe serie książek z gatunku paranormal- romance, a to chyba coś podobnego. Teraz już dawno przeszła mi na nie tak zwana faza.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.