Dzieci to poszukiwacze odpowiedzi, zgłębiające do samego końca każdą zawiła zagadkę detektywistyczną. Mając 3 detektywów w domu nie mogłam nie sięgnąć po powieść przygodową dla dzieci autorstwa Katarzyny Rygiel. Oto Strażnik Klejnotu, a co kryje się w środku?

Moi synowie uwielbiają zagadki detektywistyczne, uwielbiają podążać za poszlakami, odkrywać to co przybliża ich do rozwiązania. Zresztą leży to zapewne w naturze niemal każdego młodego czytelnika. Tym razem mieliśmy okazję zapoznać się z powieścią przygodową polskiej autorki Katarzyny Rygiel. Książkę Strażnik klejnotu zamówiłam z Taniejksiazki.pl.

Polska powieść przygodowa dla dzieci

Z chęcią sięgnęliśmy po tę pozycję, po pierwsze ze względu na polską autorkę po drugie dzieje się w Warszawie, którą możemy dzięki temu lepiej poznać. Format wydania w okładce twardej, decydowanie przedłuży żywotność pozycji!

Bohaterami są Ula i Felek, dwoje nastolatków z typowymi, współczesnymi problemami. Chłopak dobrze się uczy, pasjonuje się historią stolicy, którą to pasją zaraził go dziadek. Ula wiedzie prym w klasie, szkoda że w dręczeniu Felka. Co i róż wymyśla różne psikusy, albo jakby teraz młodzież powiedziała pranki… Owszem jest śmiesznie, tylko nie dla niego. Jak to często bywa, tę dwójkę los połączył w ramach szkolnego projektu. Rozpoczynają od wizyty podczas Nocy Muzeów w Muzeum Chopina. Ku swojemu wielkiemu zdziwieniu przeniesieni zostają w czasie. Zmusza to dwójkę młodych ludzi do podążania historią miasta, próbując odgadnąć kto zafundował im tę podróż. Spotykają się z Zygmuntem III Wazą, Fryderykiem Chopinem, Julianem Różyckim czy też Krisem- fotografem powstania warszawskiego. Nagle mając tylko siebie, muszą sobie pomagać i wspierać się wzajemnie, aby przetrwać w ówczesnej stolicy… Jak zakończy się ta ich wspólna przygoda, czy nastolatki wrócą do swoich czasów? Czego się nauczą dzięki tej podróży do przeszłości Warszawy?

Książka to świetna przygoda, szczególnie dla młodych czytelników powyżej 10 r.ż. W środku znajdziemy świetną przygodę, skomplikowane relacje nastoletnich uczniów. Do tego zupełnie jakby z boku, na pierwszy rzut oka niezobowiązująco zostają przybliżone legendy oraz fakty historyczne dotyczące naszej stolicy. A wiadomo, że nauka przez zabawę lub jak kto woli zabawa z nauką jest najlepszym sposobem na przyswojenie wiedzy. My polecamy!

Koszt okładkowy powieści to 39,99 zł. Tę książkę oraz wiele innych pozycji dla dzieci znajdziecie w ofercie książek dla dzieci w popularnej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. Widzę że nasze dziewczyny z Twoimi dogadałyby się z pewnością. Książka aż prosi się o zaglądnięcie do niej.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.