Ostatnio ukazała się kolejna ciekawa powieść na polskim rynku wydawniczym. Jej autorką jest Daria Skiba. Dziś przychodzę z recenzją książki – Pokaż mi swój świat. Zapraszam na spotkanie z powieścią.

Ciekawych książek ostatnio na naszym rodzimym rynku wydawniczym jest od groma. Uważam, że to dobrze, ponieważ dzięki temu mamy spory wybór, można przebierać w stylach, bohaterach czy gatunkach. Dziś postanowiłam opowiedzieć kilka słów o najnowszej powieści Darii Skiby – Pokaż mi swój świat.

Choć pokażę Ci mój świat

Główną bohaterką powieści jest Justyna, dwudziestojednoletnia studentka psychologii. Młoda kobieta w ramach jednych zajęć na studiach otrzymuje do realizacji projekt pod tytułem Pokaż mi swój świat. Oczywiście dowolność interpretacji tematu jest ogromna, co stanowi zarówno szeroki horyzont możliwości jak i problem z podjęciem decyzji. Jak to czasami bywa, podejmuje ona rzuconą jej przez los możliwość… Przez przypadek w pewnej cukierni uczestniczy w pokazie dekorowania tortu przez pewnego mężczyznę – Rafała. Jest zafascynowana jego zaangażowaniem i podejściem do tego wydawałoby się błahego tematu. W tym samym czasie otrzymuje również telefon z prośbą o zajęcie się sześcioletnią dziewczynką, która na skutek tragicznego wypadku straciła wzrok. Justyna postanawia więc oprzeć swój uczelniany projekt właśnie o sylwetki Rafała i Martynki. Jednak ta właśnie decyzja uaktywnia lawinę zdarzeń, emocji i zwrotów akcji.

Książkę czyta się dobrze, na plus przemawiają niezbyt długie rozdziały, które jeszcze przyspieszają czytanie. Bardzo spodobało mi się budowanie przez autorkę tego całego emocjonalnego galimatiasu. To sprawiało, że chciało się sięgnąć po kolejne strony. W środku znalazło się niemal wszystko: pierwsze miłosne iskry miedzy bohaterami, tajemnica, dramat bohatera który nie umie wybaczyć innym, a przede wszystkim sobie samemu. Książkę poleca się na letnie wieczory 🙂

Koszt okładkowy książki to 34,90 zł. Wydawnictwo Videograf dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe powieści na letnie wieczory znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.