Czy wiesz, że naturalne oleje zimnotłoczone mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie i urodę? Na przykład olej konopny łagodzi zmiany skórne, a olej lniany wspomaga zdrowie psychiczne. Ale jeden z olejów wyjątkowo się wyróżnia. To olej gorczycowy, który stanowi bogate źródło rzadko spotykanych kwasów. Czas dowiedzieć się więcej o tym produkcie!

​Jaki skład ma dobry olej gorczycowy?

Na wstępie warto odpowiedzieć na pytanie, czym odznacza się dobry olej gorczycowy. Wysokiej jakości surowiec jest wytwarzany z roślin oleistych rosnących na polskich, czystych ziemiach. Poza tym nie rafinuje się go ani nie filtruje. Naturalny olej może bowiem podlegać wyłącznie naturalnemu procesowi sedymentacji. Surowiec powinno tłoczyć się w niskich temperaturach (najlepiej poniżej 35°C). Tylko wtedy zachowa on swoje właściwości.

Olej ten jest bogatym źródłem kwasów omega-3, omega-6 i omega-9. Do tego zawiera rzadko spotykane kwasy: eikozenowy i nerwonowy. W jego składzie znajdziemy również witaminy K, E i A oraz sterole. Te unikalne właściwości sprawiają, że produkt doskonale wpływa na organizm. Właśnie dlatego to takie ważne, by olej gorczycowy nie był tłoczony w wysokich temperaturach czy rafinowany. Gdy proces obróbki będzie jak najbardziej naturalny, produkt może przynieść mnóstwo korzyści.

​Olej gorczycowy – naturalne lekarstwo

Jak działa ten olej? Przede wszystkim obniża ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Do tego reguluje poziom cholesterolu, zapobiega cukrzycy oraz poprawia kondycję skóry i włosów. To naturalne lekarstwo, które może być świetną alternatywą dla suplementów diety. Olej gorczycowy z powodzeniem zastąpi także tradycyjne kosmetyki. Trzeba tylko wybrać olej pochodzący od sprawdzonego producenta, takiego jak ten https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-gorczycowy-tloczony-na-zimno/. Wysokiej jakości olej okaże się doskonałym dodatkiem do wielu dań. Jego charakterystyczny smak urozmaici znane potrawy i sprawi, że odkryjesz je na nowo. Wystarczy tylko sięgnąć po olej z zaufanego źródła.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.