Dziś zapraszam na kolejną dość pokaźnych rozmiarów książkę dla dzieci i młodzieży zapraszającą na wspólną przygodę. Tym razem jest to jednak literatura zagraniczna. Zapraszam zatem na Niezliczone sekrety dziesiątej góry. Autorką jest Krista Van Dozler.

Dziś przychodzę do Państwa z recenzją kolejnej dość obszernej w swoim rozmiarze książki dla dzieci i młodzieży. Znów młody czytelnik może poczuć się jak odkrywca albo młody detektyw rozwiązując kolejne zagadki, pokonywać przeszkody i razem przeżywać kolejne spotykające bohaterkę sytuacje. Zapraszam zatem do środka 🙂 Spotkajmy się przy dziesiątej górze!

Przygodowa książka dla młodych czytelników

Książkę Niezliczone sekrety dziesiątej góry zamówiłam z Taniejksiazki.pl. To kolejna dziecięca i młodzieżowa pozycja w naszej Biblioteczce. W twardej okładce zmieściło się niemal 300 stron powieści przygodowej. Tym razem jednak główną bohaterką okazuje się być dwunastoletnia dziewczynka o imieniu Esther. Choć była zapisana na obóz sztuki ląduje przez pomyłkę po niewłaściwej stronie góry na obozie matematycznym. Nie jest to dla niej najłatwiejsza sytuacja, ponieważ zdecydowanie nie tego się spodziewała. Zamiast warsztatów z impresjonizmu i obcowania ze sztuką czekają ją zadania z kryptografii oraz symetrii obrotowej. To ci dopiero niespodzianka! Dziewczynka ku zdziwieniu innych uczestników okazuje się całkiem niezła w rozwiązywaniu matematycznych zagadek. Pewnego dnia jednak nie to zaczyna zaprzątać jej głowę… Pewnego dnia otrzymuje ona tajemniczą wiadomość z informacją, że coś złego gro wszystkim uczestnikom obozu. Czy uda się Esther rozwiązać tę zagadkę i uratować wszystkich?

Książka rzeczywiście wciąga niemal od początku. Bez problemu mogliśmy się poczuć jak główna bohaterka. Z radością śledziliśmy jej przygody, zaciskaliśmy czytelnicze kciuki aby udało jej się rozwiązać zagadki. Zdecydowanie polecamy na letnie popołudnia.

Koszt okładkowy powieści to 34,99 zł. Tę książkę oraz wiele innych pozycji dla dzieci znajdziecie w ofercie książek dla dzieci w popularnej księgarni internetowej

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. Dość obszerna jak dla dziecka, ale jak wciąga to najważniejsze. Nasza 9 latka uwielbia takie przygodowe propozycje

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.