Dziś zapraszam Was na recenzję debiutancką Aleksandry Pakuły. Tym razem będzie to Lekcja hiszpańskiego, ale czego tak naprawdę przyjdzie nam się nauczyć? Zobaczcie sami.

Debiutów w tym roku na rynku jest sporo i powiem szczerze, że są mam wrażenie coraz lepsze, dojrzalsze, bardziej przepracowane. Aż chce się po nie sięgać i dać się zaskoczyć tym co odkrywamy wewnątrz. Tak też było z powieścią debiutancką Aleksandry Pakuły. Sam opis bardzo mnie zaintrygował, a to co czekało na mnie na kolejnych stronicach… Zresztą sami zobaczcie czego uczy Lekcja hiszpańskiego…

Czego nasz uczy Aleksandra Pakuła?

Główną bohaterką powieści jest Adrianna. Wydaje się wieść idealne życie, ma cudowną córkę, przystojnego i kochającego mężczyznę u boku. Do tego w życiu zawodowym może pochwalić się karierą. Ale jak wiadomo ideały nie istnieją, więc gdzie jest rysa na tej bajkowej ilustracji??? Po zamknięciu za sobą drzwi kobieta przeżywa prawdziwą gehennę! Wreszcie udaje jej się wyswobodzić z tych opałów. Podczas rozwodu zasądzone zostają na rzecz męża – oprawcy alimenty, którym nie jest w stanie podołać. Postanawia wyjechać do pracy do Hiszpanii, gdzie ma nadzieję znaleźć nowe, spokojniejsze życie. Co za lekcję odbierze nasza główna bohaterka?

Książkę czyta się dobrze, posiada ciekawą i wciągającą fabułę. Autorka porusza w niej temat przemocy domowej, staje się niejako głosem tych kobiet, które nie mogą lub nie potrafią opowiedzieć o tym co je spotyka i się od tego uwolnić. Choć temat nie jest lekki został przedstawiony w przystępny sposób. Kibicowałam bohaterce w osiągnięciu swojego celu, w dzielnym stawianiu kolejnych kroków. Chciałam, aby udało jej się znaleźć szczęście. Ważne jest, by takie powieści powstawały, by były czytane i pokazywały kobietom, że nie muszą cierpieć ze strony domowego oprawcy, nie muszą się na to godzić!

Debiut jest wyjątkowo udany, gratuluję autorce i czekam na kolejne powieści. Koszt okładkowy powieście to 39,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe powieści dla dorosłych znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.