Paulina Świst to pseudonim jednej z polskich autorek. Już od dłuższego czasu gości ona na polskim rynku wydawniczym, tak samo jak na moim regale z książkami. O czym opowiedziała nam Paulina w najnowszej powieści Chechło? Zapraszam na recenzję.

Paulina Świst już chyba ugruntowała sobie miejsc na polskim rynku wydawniczym. Każda kolejna książka rozchodzi się z sporym nakładzie, a autorka ma już sporą rzeszę czytelniczek. To co ją wyróżnia to cięty język oraz pisanie o świecie gdzie obrońcy i prokuratorzy spotykają się z polskim światkiem przestępczym. Co tym razem autorka zafundowała nam w najnowszej powieści Chechło?

Miłość bywa ślepa, tak jak sprawiedliwość.

Nie da się tego powiedzieć o zemście…

To nie jest moje pierwsze spotkanie z książkami Pauliny Świst. Od razu wiedziałam czego się spodziewać. No cóż zapowiedzi ostrego języka, ostrego seksu czy ostrej jazdy w jej wydaniu to nie są przechwałki. Więc jeśli nie przepadacie za taką lekturą, to Paulina może nie przypaść Wam do gustu. Ja wiedząc czego się spodziewać z chęcią zmieniłam klimat czytanych powieści na tę autorkę.

Paulina po perturbacjach w wielkim mieście, utracie prawa do bycia adwokatem oraz kancelarii i całego dotychczasowego, dostatniego życia zatrudnia się u swojego kuzyna w gminie. Jest to miejscowość położona nad zalanym wodą wyrobiskiem, otoczonym piaszczystymi plażami, trawami, trzcinami, ciszą i spokojem. Pojawiają się tam zazwyczaj ludzie łaknący odpoczynku na łonie natury z dala od zgiełku wielkiego miasta. Niestety pewnego dnia trafiają tam też ludzie pragnący zrobić tam też swoje ciemne interesy… Paulina oprócz pracy w samorządzie łapie wszystkie możliwe chałtury, aby mieć za co żyć. Jako kelnerka na jednym z przyjęć charytatywnych poznaje Marcina, czarującego ale i nieowijającego w bawełnę prawnika. Oprócz upojnej nocy, która raczej miała być jednorazowym przedsięwzięciem połączy ich coś jeszcze… Co z tą dwójką ma wspólnego Luca – gangster kreujący się na filantropa??? Kto pomoże rozwikłać tę kryminalną zagadkę i czy zaangażowanie się w nią Pauliny nie pogrąży kobiety jeszcze bardziej?

Książka dosłownie połknięta przez mnie w dwa wieczory. Uwielbiam ten język, humor, prostolinijne podejście do życia i seksu bohaterów kreowanych przez autorkę. Wątek kryminalny, który odgrywa tutaj dużą rolę wciąga i angażuje czytelnika. Postacie pojawiające się w książce nawiązują do poprzednich powieści pisarki, ale jeśli ich nie czytaliście bez większego problemu zrozumiecie kogo z kim i dlaczego łączy jakaś przeszłość oraz czy pisana jest im jakaś przyszłość. Jest to świetna lektura na lato 🙂 Polecam.

Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu Akurat za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki polecające się na lato znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.