Właśnie na rynku wydawniczym ukazał się Żelazny wilk – I tom najnowszej serii Vardari. Jego autorką jest Siri Petterson. Zapraszam na recenzję książki.

Siri Petterson to norweska autorka, projektantka stron internetowych i ilustratorka. Obecnie mieszka w Oslo, gdzie najłatwiej spotkać ją w kawiarni 🙂 Właśnie stworzyła kolejną serię Vardari, której I tomem jest Żelazny wilk. Pierwszą Krucze pierścienie, która się ukazała już jakiś czas temu byliśmy zachwyceni. Nie zdziwiły mnie więc doniesienia, iż wykupiono już prawa do ekranizacji tejże serii. Nie mogę się doczekać efektów na wielkim ekranie. Nie mogło zatem w naszej Biblioteczce zabraknąć najnowszej powieści. Byliśmy ciekawi czy tak samo będziemy nią oczarowani…

Siri Pettterson

Krucze pierścienie zachwyciły zarówno mnie jak i mojego męża, wcześniej niezbyt chętnie sięgającego po słowo pisane. W obecnej serii autorka ponownie zaprasza nas do świata znanego z poprzednich książek. Taki powrót do znanego już czytelnikowi świata pozwala na łatwiejsze wejście w opowiadaną historię.

Juva nienawidzi czytających z krwi. Osoby te otaczane są w społeczeństwie czcią. Tak naprawdę okazuje się, że to oszustki, które karmią się ludzkim strachem. Juva o tym wie, ponieważ wychowała się właśnie w takiej rodzinie. Jako, że nie chce uczestniczyć w tej farsie, poprzysięgła, iż nigdy nie zostanie jedną z nich. Pewnego dnia jednak zaczynają zagrażać jej rodzinie Vardari – wieczne istoty budzące grozę u niemal każdego. To zmusza dziewczynę do podjęcia walki o to co najważniejsze. Nie może stawić im czoła bez wiedzy o swoich korzeniach, bez poznania własnego dziedzictwa… A ono już raz zmieniło świat i jeśli wszystko się powiedzie może to uczynić ponownie.

Książka jest bardzo wciągająca i ciekawa. Powrót do znanego świata pomaga zrozumieć ukazywaną historię. Jak na nordyckie pochodzenie przystało powieść jest mroczna, krwawa, owiana tajemniczością i swoistym mistycyzmem. Główna bohaterka przeżywa życiową przemianę naznaczoną rodzinną tragedią utkaną śmiercią najbliższych. Musi podołać temu, iż na jej barkach złożony zostaje los całej rodziny, a nawet świata… A ona sama musi sobie przypomnieć dzień kiedy spotkała samego diabła.

Koszt okładkowy książki to 44,90 zł. Dziękuję Rebis za egzemplarz do recenzji. Oto pozostałe książki norweskiej pisarki Siri Pettersen, które miałam okazję recenzować.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.