Seria detektywistyczna dla dzieci i młodzieży. Brzmi jak idealny pomysł na letnie wieczory czytelnicze. Czy Zagadka purpurowej orchidei Agnieszki Stelmaszyk wciągnie synów w rozwiązywanie zagadek…

Dzieci uwielbiają rozwiązywać wszelkiego rodzaju zagadki, odkrywać kolejne poszlaki, aby pomóc bohaterom dotrzeć do setna sprawy. Tym razem Wydawnictwo Wilga zaprasza do wspólnej zabawy w detektywów. Zagadka purpurowej orchidei to najnowsza seria Agnieszki Stelmaszyk. Autorkę mieliśmy okazję poznać już przy okazji Mazurskich w podróży czy Kronik Archeo. Tym razem mamy okazję zagłębić się w środowisko przyrodników. Zapraszam na recenzję.

Kryminalna seria dla dzieci

Z Agnieszką Stelmaszyk mieliśmy okazję spotkać się już kilkakrotnie. Tym razem towarzyszymy Natalii, Zuzannie, Tomkowi i Dominikowi, którzy tworzą Klub Przyrodnika. Każde z nich marzy o tym, aby być odkrywcą, poszukiwaczem czy też detektywem rozwiązującym skomplikowane śledztwa. Kiedy ginie ich sąsiad postanawiają wspólnymi siłami rozwiązać tę zagadkę. W pewnym memencie paczka przyjaciół odkrywa, że sprawa nie jest tak prosta. Okazało się, że łączy się ona z kilkoma podobnymi historiami z innych zakątków świata. Ta ogólnoświatowa intryga kryminalna wciąga młodych detektywów, a tym samym ściąg na nich wielkie niebezpieczeństwo… Czy uda im się rozwikłać zagadkę i pomóc zaginionemu sąsiadowi???

Synowie byli zachwyceni tą historią. Wciągnęła ich od niemal pierwszych rozdziałów. Bez problemu wczuli się w role głównych bohaterów, ponieważ postacie są bardzo realistycznie przedstawione. Zresztą chłopcy sami zapragnęli stworzyć taki właśnie klub detektywów. W środku znaleźliśmy przygodę, zagadki, wiele humoru. Jak zawsze autorka wplotła w fabułę realne fakty i miejsca oraz informacje przyrodnicze. Polecamy każdemu młodemu czytelnikowi!

Koszt okładkowy książki to 34,99 zł. Wydawnictwo Wilga dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

  1. sama okładka już mi mignęła,a le nie miałam okazji zapoznać się z żadną recenzję. Myślę, że to odpowiednia pozycja dla mojej córki, która uwielbia takie zagadki

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.