W czarnej zimnej wodzie to thiller napisany przez Jana Godlewskiego. Zaintrygowana opisem wydawcy postanowiłam sięgnąć po inny gatunek niż dotychczas. Sprawdzimy co kryje się pod taflą wody???

Powiem Wam, że trochę monotematycznie się zrobiło w tej mojej Biblioteczce więc postanowiłam sięgnąć po fantastykę czy thrillery. Szczególnie, że to mąż ciągle dopytywał kiedy dam mu coś ciekawego do przeczytania, a on “babskich romansideł” przecież nie ruszy 🙂 Tak oto mam okazję zrecenzować kilka innych gatunków. Dziś chciałam Wam opisać książkę Jana Godlewskiego – W czarnej zimnej wodzie. Zapraszam!

Thriller Jana Godlewskiego

Jest to niewielkich rozmiarów thriller, o niewątpliwie przyciągającej wzrok okładce. A że pragnęłam odmiany postanowiłam sięgnąć m.in. po tę pozycję. Głównym bohaterem jest Kacper. Mężczyzna przenosi się na niewielką wyspę, aby odizolować się od tego co stanowi jego przeszłość. Niestety jest ona mroczna, pełna przemocy i zła tak po prostu. Wiedzie tam spokojne życie, co pozwala mu łudzić się iż już jest wszystko dobrze, że wyszedł na prostą i teraz będzie już dobrze. Jak to niestety z losem bywa daje mu potężnego pstryczka w nos i pokazuje kto układa nasze ścieżki. Niestety Kacper aby ratować własne życie musi wrócić do tego przed czym uciekał i wejść do tego mroku, z którego się wyrwał. Jak to się ostatecznie potoczy i czy Kacprowi uda się w rozsupłać wszystkie rozsypujące się jak ustawione kostki domina wątki w swoim życiu?

Książkę czyta się dobrze i szybko. Wątków jest sporo, nawet powiedziałabym, że dużo patrząc na tą niewielką objętość książki. Wartkość akcji i jej spora zmienność od razu zaciekawia i trzyma czytelnika w napięciu. Bohatera można polubić, ponieważ jego mroczna przeszłość obnażana jest przed czytelnikiem przez autora w miarę zagłębiania się w historię. Uważam, że to dobry i obiecujący debiut, których już w tym roku było kilka 🙂 Bardzo dziękuję za ciekawą lekturę Wydawnictwu Oficynka. Koszt okładkowy książki to 35,00 zł.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.