Dzieci to urodzeni odkrywcy, pragną wiedzieć więcej, dokładniej, szczegółowiej. Aby sprostać tym naukowym zapędom pociech rodzice posiłkują się wiedzą z różnych źródeł. Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju serie książek np. Chcę wiedzieć. Zapraszam do świata wiedzy!

Dzieci z wielkim zapałem sięgają wciąż po kolejne pakiety wiedzy, kolekcjonują ciekawostki, aby móc je rozdać swoim kolegom i koleżankom. W ten sposób zgłębiają to co ich otacza i na tylko sobie znany sposób chcą zrozumieć jakimi rządzi się prawami. Z tego właśnie powodu trafiły do naszej Biblioteczki 2 najnowsze książki z serii Chcę wiedzieć! Zapraszamy zatem do świata mikrobów i w kosmos.

Kosmiczne urodziny! Lecimy na księżyc

Autorzy zabierają nas na urodzinową wyprawę na księżyc. Wraz z dziecięcą ekipą i psem okrywamy wszelkie możliwe zagadnienia związane z tą kosmiczną wyprawą. Kolorowe ilustracje przyciągają wzrok i uwagę, ale i pomagają zrozumieć np. nieważkość… Wytłumaczone są zagadnienia atmosfery, zmniejszona grawitacja na Księżycu. Ciekawostką było np. to że ślady astronautów z wyprawy Apollo wciąż są widoczne na powierzchni… To nas najbardziej zaskoczyło! Na koniec dziecięcy członkowie lotu powracają na Ziemię. I juz planują kolejne urodziny, tym razem na Tytanie.

chcę wiedzieć, edukacja, książki edukacyjne dla dzieci, dla dzieci, harperkids

Ja i moje mikroby

Druga książka z serii Chcę wiedzieć zachwyciła synów najmocniej. Kochają odkrywanie swojego ciała, a mikroby to coś czego nie mogą przecież dojrzeć gołym okiem, a tematyka z racji pandemii jak najbardziej na czasie. W środku znajdziemy wiele kolorowych, czytelnych ilustracji. Pomagają zrozumieć po co nam mikroby i dlaczego są dla nas niezbędne. Autorzy podjęli się wytłumaczenia młodym czytelnikom podstawowych różnic pomiędzy bakteriami, wirusami czy grzybami. Sporo miejsca poświęcono również tematyce odporności, próbie pokazania dlaczego jest taka istotna, co na nią wpływa i jakie mechanizmy nią rządzą. Zdecydowanie książka zainteresuje każdego młodego odkrywcę, który chciałby poznać bliżej funkcjonowanie swojego organizmu. Polecamy!

chcę wiedzieć, edukacja, książki edukacyjne dla dzieci, dla dzieci, harperkids

Koszt okładkowy każdej z książek to 34,99 zł i są do kupienia >>TUTAJ. Dziękujemy HarperKids za egzemplarze do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

9 komentarzy

  1. u nas ostatnio hitem jest książka o morzach i oceanach, moje skubańce już znają ją na pamięć i kiedy ja szukam jak coś się nazywa, oni mówią z pamięci

  2. Lubię takie mądre serie, które w ciekawy sposób pokazują dzieciom świat.

  3. Zdecydowanie taka forma zdobywania wiedzy jest najlepsza i zresztą w tym przypadku bardzo przyjemna. Ciekawe propozycje dla młodego odkrywcy.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.