Czy książka na Dzień Mamy to dobry pomysł na prezent? Co najczęściej ofiarujecie swoim rodzicielkom? A może pochwalicie się co Wy dostajecie od dzieci? Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na ten rok to zerknijcie na zbiór opowiadań Teraz Cię rozumiem Mamo!
Dzień Mamy nadejdzie lada moment. Są tacy, którzy mają już upominki z tej okazji zakupione czy też przygotowane już od dłuższego czasu. Są tez tacy, którzy tak jak ja działają trochę na ostatnią chwilę. Prezenty bywają różnorakie. Ja w tym roku postawiłam na sprawdzone kosmetyki, ale i na dobrą książkę. A taką jest niewątpliwie zbiór opowiadań polskich autorek opublikowany pod tytułem Teraz Cię rozumiem Mamo! To książka na Dzień Mamy więc zapraszam na recenzję.
Książka Teraz Cię rozumiem Mamo! – czy to dobry pomysł?
Oczywiście prezenty na Dzień Mamy jak i na każdą inną okazję dobieramy do potrzeb i upodobań osoby obdarowywanej. Jednak książka może być odskocznią, ukojeniem, dobrą rozrywką, skarbnicą mądrych słów i przyczyną do zmian w życiu. Stąd właśnie w tym roku moim prezentem jest książka na Dzień Mamy. Wydawnictwo Muza wydało właśnie zbiór opowiadań czołowych polskich autorek powieści obyczajowych opowiadających o relacjach z mamą właśnie.
W środku mamy okazję spojrzeć na ten temat poprzez pióra ośmiu autorek: Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewaska, Natasza Socha, Ilona Gołębiowska, Magda Knedler, Małgorzata Warda i Sabina Waszut. Wspólnym mianownikiem opowiadań jest relacja matki i córki. Nie zawsze jest ona łatwa, znacznie częściej złożona lub wręcz bardzo skomplikowana. Zresztą chyba jak większość relacji damsko-damskich. Miłość rodzicielska jest jednak wyjątkowa, niezbędna do prawidłowego rozwoju młodej kobiety na łonie rodziny. Jest największym skarbem, którym jako matki obdarzamy nasze dziecko. Niestety nie będąc ideałami sprawiamy, że i samo uczucie nie może być idealne. Dzieci często nie umieją zrozumieć decyzji i postępowania mamy, a ona z drugiej strony potrafi być zaborcza czy nadopiekuńcza. W każdej z opowiedzianych historii relacja matka – córka ukazywana jest z innej strony, obarczona innym bagażem doświadczeń. Sami przekonajcie się czy odnajdziecie tam cząstkę własnych relacji?!
Książkę czyta się świetnie! Każde opowiadanie jest oddzielną historią, ale mamy poczucie że są silnie połączone tematem przewodnim. Z większością autorek miałam już okazję się spotkać w ramach współpraca blogowych i się nie zawiodłam! Te, których jeszcze twórczości nie czytałam również zachwyciły mnie opowiadaniami. Można je czytać na wyrywki. Gorąco polecam na prezent z okazji nadchodzącego święta, ale i nie tylko! Koszt okładkowy książki to 39,90 zł.
Inne ciekawe książki, które miałam okazję Wam recenzować znajdziecie w mojej Biblioteczce.
3 komentarze
Nie słyszałam o tej antologii, a to interesujący temat 🙂 Sama napisałam opowiadanie do antologii na dość podobny temat 🙂
Jakoś miałabym wrażenie, że jest w tym drugie dno. Szukałabym swojej relacji w tej książkowej, więc postawiłabym na sprawdzonego R. Mroza, K.B
Miszczuk, S. Maas albo K. Miller. Wyszedł mi klub M
Oooo, jest i moja ulubiona autorka 🙂