Każdy moment dzieci wykorzystują na zdobywanie nowych umiejętności, rozwiązywanie zadań i poszerzanie swoich horyzontów. Taką chwilą na naukę przez zabawę może być np. oczekiwanie na posiłek. Stąd dobrym rozwiązaniem są podkładki pod talerz z zadaniami – Podano do stołu. Zapraszam zatem do stołu 🙂

Moi synowie każdą wolną chwilę wykorzystują na zdobywanie wiedzy, nowych umiejętności czy poszerzanie swoich horyzontów. Mogą coraz więcej, ponieważ jest to etap nauki pisania i czytania oraz liczenia. Stąd wciąż staram się zaspokajać te ich potrzeby kolejnymi książkami z zadaniami i zagadkami. A oni dzięki nim znikają na kilka chwil pochłonięci rzeczami do wykonania. Tym razem sięgnęliśmy po najnowsze pozycje HarperKids w postacie podkładek pod talerz z zadaniami – Podano do stołu. Zobaczcie co kryją w środku.

Podkładki pod talerz z zadaniami

Myślę, że niemal każde dziecko lubi wykonywać różnego rodzaju zadania, rozwiązywać zagadki czy też poszukiwać rozwiązania. Stąd coraz więcej tego typu propozycji dla dzieci w różnym wieku ukazuje się na rynku wydawniczym. Dziś chciałam Wam pokazać jedne z nich. Tym razem są to podkładki na stół z zadaniami od Harperkids. My wybraliśmy edycję z Muminkami oraz Maszą i Niedźwiedziem.

muminki ,podano do stołu, podkładki pod talerz, karty z zadaniami, harperkids, dla dzieci

Są to zeszyty o formacie ok. A3 w pełnym kolorze. Zostały stworzone dla naszych pociech, które tak często denerwują się czekając na posiłek. Dzięki nim mogą zająć się rozwiązywaniem zadań, co sprawi, że nie zauważą kiedy stanie przed nimi parująca miska z zupą czy talerz z drugim daniem. Kartki są bardzo wytrzymałe, więc mogą służyć jako podkładka pod nakrycie. Można je z łatwością wyrwać, aby w danej chwili użyć tylko konkretnej stronicy nie niszcząc pozostałych. Zadania są zróżnicowane jeśli chodzi o stopnień trudności, więc mogą służyć nawet młodszym pociechom, a trudniejsze być wykonywane pod okiem dorosłych czy starszego rodzeństwa. Znajdziemy tam kolorowanki, poszukiwanie brakujących elementów, labirynty, kolorowanki, porównywanie elementów, liczenie, rysowanie po śladach. Dokładając do tego ulubionych bohaterów dziecka, u nas Muminki i Masza, mamy gotowy pomysł na umilenie oczekiwania maluchowi.

masza i niedźwiedź, podano do stołu, podkładki pod talerz, karty z zadaniami, harperkids, dla dzieci

Koszt każdej książki to 14,99 zł. W serii ukazały się Muminki, Masza i Niedźwiedź, Bing, Kot-o-ciaki oraz Kucyki Pony. Do kupienia u wydawcy >> TUTAJ.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

  1. Genialny pomysł! Pamiętam, że jako dziecko lubiłam takie, na których były opisane czarodziejki Winx 😀 Nie do końca wiedza pożyteczna, ale wkręcało bardzo 🙂

  2. Mama do Sześcianu Reply

    Bardzo ciekawa spraw, takich patentów jeszcze nie znałam. Czego to ludzie nie wymyślą, ale jak się sprawdza to warto. Myślę, że u nas takie zadania zostałyby przyjęte entuzjastycznie.

  3. Muminki mnie ostatnio prześladują. Widzę je wszędzie

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.