Kosmos czy może budowanie i projektowanie to zagadnienia pochłaniające Wasze dziecko? Każde z nich na swój sposób pragnie być odkrywcom, młodym naukowcem poznającym dogłębnie otaczający świat. A pojawiające się wciąż nowe książki mają dzieciom pomóc w rozwijaniu ich pasji.

Z natury dzieci w większości to wielcy odkrywcy. Poszukują na tylko sobie znany sposób rozwiązań frapujących je zagadek. Zadają mnóstwo pytań, a jeszcze więcej eksperymentują próbując poznać rządzące otoczeniem zasady. Stąd też biorą się pomysły na kolejne książki dla tych młodych naukowców pozwalające odnaleźć odpowiedzi i zrozumieć sposób działania świata. Tym razem do naszej biblioteczki trafiły dwie nowości Kosmos oraz Młody inżynier od Wydawnictwa Wilga. Zapraszam na recenzję.

Kosmos Tomasz Rożek

Znacie Tomasza Rożka? Myślę, że z jego programami w jednej z popularnych stacji radiowych. Uwielbiałam słuchać tego z jaką pasją przekazywał wiedzę na różne tematy. Tym razem zawitała do nas książka jego autorstwa. Pan Tomasz postanowił przybliżyć tym razem tajemną wiedzę kosmiczną 🙂 W środku znalazła się masa zagadnień naukowych podanych w zrozumiałej i bardzo przystępnej formie dla młodego odkrywcy. Bardzo spodobała nam się forma pewnego dialogu na początku każdego poruszanego zagadnienia, stworzonego tak, że czujemy się uczestnikami naukowej rozmowy. Tematy są przedstawione tak, aby dzieci zrozumiały istotę kosmosu, znalazły odpowiedzi na część ciekawiących je zagadek. Poszukiwaliśmy tam zatem rozwiązań na pytania czy czarna dziura ma dno, jakie tajemnice skrywa przed nami kosmos, jaki obiekt porusza się najszybciej, czy na marsie jest życie, kiedy powstał znany nam kosmos, itd. Muszę powiedzieć, że książkę nawet ja czytałam z dużą ciekawością, tak dobrze jest napisana, a wiedza tak przystępnie przedstawiona. Polecamy dla każdego młodego odkrywcy wszechświata. Koszt okładkowy to 49,99 zł i jest do kupienia u wydawcy.

kosmos, tomasz rożek, książka dla dzieci, wilga

Młody inżynier

Młodzi odkrywcy nie tylko lubią czytać czy przeglądać ilustracje, aby gromadzić potrzebną im wiedzę. Kochają także tworzyć i budować. Odpowiedzią na te ostatnie potrzeby jest m.in. Młody inżynier notatnik. W tej książce znajdziemy nie tylko ciekawą szatę graficzną, prosta zrozumiałą, a zarazem przyciągającą uwagę czytelnika. Pozycja ta pozwala młodemu czytelnikowi poczuć się niezwykłym odkrywcom. Możemy na podstawie zamieszczonych instrukcji konstruować, budować i programować. Autorzy zachęcają do eksperymentowania i poznawania podczas kolejnych zadań sił działających w naszym otoczeniu. Np. możemy dowiedzieć się co to bezruch, czujnik trzęsienia ziemi, zaprojektować kolejkę górską, most czy protezę kończyny. A wszystkie przemyślenia, informacje o powodzeniu zadania czy uwagi do podjętych działań czytelnik może zapisywać na bieżąco w książce. Dzięki temu tworzy, zmienia i czuje się młodym odkrywcom świata 🙂 Polecamy! Koszt okładkowy to 29,99 zł i jest do kupienia na stornie wydawcy.

młody inżynier, wilga, książka dla dzieci, młody odkrywca
młody inżynier, wilga, książka dla dzieci, młody odkrywca

Dziękujemy Wydawnictwo Wilga za egzemplarze do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

6 komentarzy

 1. u mnie chyba bardziej sprawdziłby się mały inżynier, a najlepiej zrobię jak sprawdzę oba 😉

 2. Toksyczna Kosmetyczka Reply

  Śliczne kolorowe książeczki, dzieciom na pewno się spodobają, bo dzieci lubią kolory.

 3. Dla miłośników nauki i dzieci ciekawych świata pozycje idealne!

 4. Aleksandra Załęska Reply

  Poluje właśnie na książkę Tomasza Rożka. Bardzo go cenię, jestem ciekawa jak. Swoją wiedzę przekazał dzieciom 🙂

 5. Po prostu MAMA Reply

  Dzięki za ten post, mój Syn będzie zachwycony kosmosem!

 6. Monika Flok Reply

  U nas nr. Byłby kosmos świetne edukacyjne książki.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.