Rodzice każdego dnia poruszają wiele tematów ze swoimi dziećmi. Nie wszystkie są łatwe. Nie zawsze czują się oni komfortowo podczas takich rozmów. Wtedy często sięga się po pomoce. A może by tak skorzystać z książek? Akceptuję co czuję niesie pomoc w rozmowach o uczuciach.

Rodzicielstwo to nie jest wcale takie łatwe zadanie. Każdy dzień stawia przed dorosłymi kolejne wyzwania, którym wcale nie tak łatwo sprostać. Rodzic prowadzi niekończące się rozmowy, pertraktacje, uzgodnienia ze swoimi dziećmi chcąc je wychować na dobrych ludzi. Niestety nie wszystkie rozmowy są łatwe czy komfortowe dla obu stron. Ale zawsze mogą oni sięgnąć po pomocników w postaci gier, zabaw czy odpowiednich książek… A czy książki mogą pomóc? Akceptuję co czuję to propozycje dla całej rodziny….

Książki o uczuciach i emocjach

Ostatnio do naszej Biblioteczki trafiły 2 książki o emocjach. Nie zawsze jako rodzic potrafimy poradzić sobie z tym co odczuwamy jako dorośli, a dodatkowo powinniśmy umieć pomóc naszym dzieciom z ich emocjami. Kiedy mamy problem z prowadzeniem tego rodzaju rozmów można sięgnąć po pomoc w postaci gier, zabaw czy książek tłumaczących wiele codziennych sytuacji. My sięgnęliśmy po pozycje: Kłócimy się, godzimy się oraz Przyjaźń jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić. Są to książki stworzone przez francuskich autorów, m.in. Isabelle Filliozat psychoterapeutkę i guru pozytywnego rodzicielstwa, autorkę książek dla rodziców.

akceptuję co czuję, kłócimy się, godzimy się, przyjaźń, harperkids, książki dla dzieci

Książki dedykowane są czytelnikom w wieku 7 – 12 lat. Oprócz wielu zadań dla dzieci, zawierają również poradnik dla rodziców. Dzięki pracy z nimi możemy np. poznać różnicę między konfliktem, bójką, przemocą czy złością. Nauczyć się, jak przepracować konflikt, aby obie strony mogły wyjść z tego zwycięsko. Druga z nich dotyczy przyjaźni. Książka pokazuje jak ważna jest przyjaźń, jak niełatwo znaleźć odpowiednią osobę. Pokazuje ona jak unikać ewentualnych pułapek oraz pokonywać trudności w budowaniu tej relacji.

akceptuję co czuję, kłócimy się, godzimy się, przyjaźń, harperkids, książki dla dzieci

Kiedy jako rodzice mamy problem, w sposób przystępny oraz zrozumiały, wytłumaczyć coś dziecku albo mamy do przepracowania jakąś trudniejszą emocję warto sięgnąć po pomoc np. w postaci książki. Cena okładkowa książki to 39,99 zł, do kupienia u Wydawcy. Dziękujemy Harperkids za książki do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

  1. Aleksandra Załęska Reply

    Cieszę się że powstaje coraz więcej książek o emocjach, ułatwiają dzieciom ich poznanie, a rodzicom rozmowy o. Nich

  2. To ważne,żeby z dziećmi o emocjach rozmawiać jak najwcześniej. Dobrze, że pisze się takie książeczki, bo one moga pomóc.

  3. Świetna seria! Bardzo przydatna, zwłaszcza w obecnych czasach, w których relacje międzyludzkie zostały jakby zawieszone.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.