Poradnik poradnikowi nierówny. Można na rynku trafić naprawdę ciekawe pozycje, są też niestety te, na które w szale codzienności szkoda czasu… Dziś o dwóch ciekawych pozycjach, a mianowicie Rodzicielstwo na etacie oraz Misja: Tata. Zapraszam.

Poradników dla rodziców na rynku jest coraz więcej. Każdy może odnaleźć pozycję, która będzie odpowiedzią na jego potrzeby oraz zbiorem pomysłów na radzenie sobie z wieloma rodzicielskimi sytuacjami. Ale jak się nie zgubić w tym gąszczu stron i książek??? Dziś chciałam Wam pokazać dwie nowe pozycje z tego gatunku: Rodzicielstwo na etacie oraz Misja: Tata, obie Wydawnictwa Laurum.

Misja: Tata

Książka skierowana do przyszłych adeptów tej niezwykle trudnej sztuki zwanej ojcostwem. Jej autorem jest Rob Kemp – brytyjski ekspert w temacie bycia tatą i autor wielu poradników oraz niezliczonych publikacji w wiodących pismach na temat bycia rodzicem.

misja tata, poradnik dla rodziców, ojcostwo, bycie tatą Laurum

Książka ta ma zadanie wprowadzić w najważniejsze zagadnienia związane z ojcostwem. Autor próbuje przygotować mężczyzn wyruszających na tę misję na wiele czyhających na nich momentów zwrotnych, piętrzących się problemów, ale i wspaniałych momentów, których nie mogą przeoczyć. Program działań rozpisany jest na 104 zagadnienia ujęte w ramach 4 etapów (pierwsze miesiące, małe dziecko, wiek szkolny, nastolatek), dzięki czemu bez problemu można odnaleźć to co nas interesuje w danej chwili. Dosłownie w sposób intuicyjny można się poruszać po kolejnych etapach, aby sprostać zmieniającym się potrzebom dziecka. Zawiera wiele prostych do zastosowania i zrozumiałych rozwiązań, które przybliżają do mistrzostwa na tym najważniejszym polu. Choć niektóre stwierdzenia mogą powodować złośliwy uśmiech czytelnika, ponieważ nie wiem jak można zapomnieć o zapięciu dziecka w foteliku… To z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć ich obecność, przecież w przy tak dużym tempie życia najczęściej gubimy się właśnie na takich banalnych szczegółach. Potykamy się na takich ziarenkach piasku, których nie dostrzegamy omijając kolejne problemowe głazy na ojcowskiej drodze. Zdecydowanie książka dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki lub lada moment podejmą się po raz pierwszy tej misji.

Koszt okładkowy książki to 44,90 zł.

Rodzicielstwo na etacie

Jak być obecnym emocjonalnie rodzicem po dniu pełnym wyzwań w pracy? Kiedy tylko przeczytałam to pytanie na okładce tego poradnika, uśmiechnęłam się myśląc, że to pozycja o mnie. Myślę, że Anita Cleare pisała tę książkę z myślą o wielu rodzicach.

W codzienności, kiedy lista zadań zdaje się być nieskończona, a dorośli balansują pomiędzy super pracownikiem a super rodzicem narasta frustracja, stres i niestety relacje pomiędzy domownikami stają się być coraz słabsze. Po całym dniu trybu zadaniowości popołudniami nie potrafimy często z niego wyjść, albo i nie możemy ze względu na to co jeszcze jest do zrobienia (zajęcia pozalekcyjne, zadania domowe, obiady, ograniczenie czasowe). W środku znalazły się wskazówki jak zmienić naszą codzienność, aby byłą satysfakcjonująca dla całej rodziny. Krok po kroku pokazuje jak stać się świadomym w rodzicielstwie, jak być obecnym emocjonalnie rodzicem i w jaki sposób uczynić pozytywną uważność swoją supermocą. Autorka sięga po psychologię rozwojową, psychologię pozytywną oraz własne doświadczenia we wspieraniu rodzin. Co mnie zaciekawiło pokazuje też jak bardzo ważnym elementem tej rodzicielskiej układanki jest dobre samopoczucie samych rodziców. Wynotowała z niej kilka wskazówek, które mam nadzieję pomogą nam w tym ciężkim pandemicznym czasie poukładać spokojnie nasze domowe relacje. Warto sięgnąć po tę pozycję!

rodzicielstwo na etacie, poradnik, dla rodziców, Laurum

Koszt okładkowy książki to 49,90 zł.

Dziękuję Wydawnictwu Laurum za egzemplarze do recenzji. Cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tak sensownymi poradnikami dla rodziców.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. mam to szczęście, ze mogę pozwolić sobie na poświęcenie dużej ilości czasu moim dzieciom, ale przyjdzie czas, że tych wolnych chwil będzie mniej, dlatego chętnie sięgnęłabym po “rodzicielstwo na etacie”

  2. Bardzo rzadko sięgam po tego typu książki. Raczej intuicyjnie i na podstawie obserwacji sama wybieram drogę, którą idę jako rodzic.

  3. Rodzicielstwo to jednak mega wyzwanie, zwłaszcza jeśli chce się pogodzić pracę z nim, jednak wszystko jest do ogarnięcia, a takie publikacje mogą nie tyle pomóc, co poddać pewne myśli. 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.