Bycie w domu z rodziną niestety pokazuje nam również wszelkie błędy czy niedociągnięcia w naszych wspólnych relacjach. Jest to czas kiedy można nad nimi popracować intensywniej. Stąd sięgnęłam po książki dla rodziców. Tym razem jest to Mistrzowski rodzic oraz Trening superkoncentracji dla dzieci.

Spędzanie większej ilości czasu w domu z rodziną sprzyja unaocznieniu tego co szwankuje w naszych relacjach. Stąd korzystając z tego co dane, czyli większej ilości czasu sięgnęłam ostatnio po kilka poradników dla rodziców. Dziś przedstawię Wam dwa pierwsze z nich. Zapraszam zatem na Trening superkoncentracji dla dzieci oraz poradnik – Mistrzowski rodzic. Sięgacie po poradniki, aby poradzić sobie z problemami w relacjach?

Mistrzowski rodzic Jagoda Smoleńska

Jagoda Smoleńska to psycholog sportu i specjalista HR. Zajmuje się zawodowo pracą z zawodowcami i amatorami. Stara się koncentrować na równowadze pomiędzy spotem=pracą, a życiem prywatnym. Jest psychologiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jako mama trójki chłopców stawiających swoje kroki w przedsionku sportu “zawodowego” z dużą dozą ciekawości sięgnęłam po to pozycję. Mam świadomość tego, że nasze rodzicielskie postawy w istotny sposób wpływają na działania i postawę dzieci=sportowców. Chciałabym umiejętnie wspierać synów w rozwoju sportowym, podczas gry w klubie piłkarskim, ale i w znoszeniu porażek. Autorka zaczyna od uświadomienia czytelnikowi, iż najważniejsza w tym wszystkim jest postawa samego rodzica. Zwraca uwagę na to, że najwięcej dzieci uczą się poprzez naśladownictwo, stąd to co mówimy powinno współgrać z naszymi postawami życiowymi oraz podejmowanymi aktywnościami. Przecież wspólne spędzanie czasu to najlepsza droga do uczenia i utrwalania wartościowych postaw. Analizując przedstawione przykłady możemy popracować nad tym jak być wsparciem dla dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań oraz wspierać je w momentach zwątpienia czy w obliczu porażki. Ciekawe są też zawarte w poradniku ćwiczenia do wykonania dla rodzica, które mogą pomóc mu zrozumieć i przepracować swoje postawy, aby jak najlepiej wspomagać dzieci na drodze sportu amatorskiego lub/i zawodowego. Polecam książkę!

Trening superkoncentracji dla dzieci

trening superkoncentracji, dla dzieci, praca nad koncentracją, książka dla dzieci, sensus

Książka stworzona przez Paulinę Mechło (psycholog i neurokognitywista) oraz Magdalenę Karpińską (grafik ze specjalnością animacja). To kolorowa pozycja do pracy z dzieckiem. Dzięki zawartym w niej ćwiczeniom mamy okazję poćwiczyć koncentrację, rozwijać spostrzegawczość oraz wzmocnić pamięć. Niestety obecnie wszechobecna technika oraz multum bodźców zewnętrznych źle wpływają na skupienie się na problemie czy zadaniu nawet u dorosłych. Dzieci, które dopiero tą płaszczyznę rozwijają mają zatem o niebo trudniej. Każdemu zatem przyda się kilka zabaw i zadań trenujących te umiejętności. Po pierwsze książka jest kolorowa, przez co atrakcyjna dla użytkownika. Polecenia są czytelne i nie wymagały jakiegoś dodatkowego tłumaczenia z mojej strony. Znajdziemy tutaj rysowanie symetryczne, zadania matematyczne, labirynty, poszukiwanie elementów. Są również zadania tekstowe, podczas których należy stworzyć z liter wyrazy, połączyć kawałki słów czy wykonać wykreślankę. Bawiliśmy się przy tych zadaniach dobrze, a nauka przez zabawę to przecież najlepsze rozwiązanie. Polecamy!

trening superkoncentracji, dla dzieci, praca nad koncentracją, książka dla dzieci, sensus
trening superkoncentracji, dla dzieci, praca nad koncentracją, książka dla dzieci, sensus

Koszt okładkowy obu książek to 29,90 zł, są do kupienia u Wydawcy.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

  1. sama bym się chętnie zagłębiła w taką lekturę i pobudziła koncentrację, zadania są naprawdę wciągające 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.