Gry planszowe to taki rodzaj zabawek, których nigdy dość. My mamy ich potężną kolekcję. Ale bawią często nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych podczas spotkań towarzyskich. Dziś chciałam Wam pokazać grę, która stała się naszym kolejnym hitem i porwała do wspólnej zabawy całą rodzinę. Zapraszamy na podróż z wyspy na wyspę – Papua.

Każdego roku organizowany jest konkurs Świat Przyjazny Dziecku przez Komitet Praw Dziecka. W tym roku wydawnictwa Egmont, z którym od dłuższego czasu mamy przyjemność współpracować zostało uhonorowane kilkoma nagrodami głównymi oraz jednym wyróżnieniem. Nagrody główne otrzymały komiksy z serii Myszart, Malutki Lisek i Wielki Dzik oraz Pamiętnik Wisienki. Docenione zostały także ekologiczne klocki konstrukcyjne Cardblocks, Pierwsza gra Zwierzątka oraz Papua. Nie dziwię się wyborowi komisji ponieważ Cardblocks, o których pisałam Wam >>> TUTAJ bawią moich synów do teraz. A świetną grą dla najmłodszych o zwierzętach podzieliliśmy się z rodziną i cieszy już kolejnych młodych odkrywców (pisałam o niej >>>TUTAJ). Dziś chciałam Wam pokazać kolejną z wyróżnionych perełek Papuę 🙂

Papua – z wyspy na wyspę

Papua jest to gra planszowa dla całej rodziny stworzona przez osoby, które wymyśliły Ubongo. Jeśli go nie znacie, to zachęcam ponieważ do tej pory gości ono na każdym naszym spotkaniu towarzyskim czy wyjeździe wakacyjnym. A pisałam o nim >>>TUTAJ. Z wyspy na wyspę może również stanowić dobrą rozrywkę na spotkania towarzyskie nieco bardziej dorosłych użytkowników. Jest dedykowana osobom powyżej 8 r.ż., przewidziana na 2-4 graczy i 25 minut dobrej zabawy. Wydana jak zawsze bardzo starannie, w pięknych kolorach, z dbałością o najmniejszy detal oraz zasadę gry.

papua, z wyspy na wyspę, gra planszowa, gra dla rodziny, egmont

W środku znajdziemy 32 dwustronne plansze zadań, dzięki którym możemy grać na dwóch poziomach trudności. Dodatkowo są 4 zestawy po 13 kafelków mostów, 4 pionki, 8 żetonów bonusowych, 4 żetony wulkanów, spinner oraz kostka. Uwaga kostka jest trójkątna 🙂 🙂 🙂 Naszym zadaniem jest ułożyć tak elementy mostów, aby połączyć mosty ze wskazaną drogą startową. Każda wyspa to 1 punkt, a gracz który połączy 4 otrzymuje żeton bonusowy (ale to na trudniejszym poziomie!).

Otrzymujemy po planszy i zestawie mostów, które możemy dowolnie obracać i przekręcać. Gracz, który skończy jako pierwszy krzyczy “Papua” zatrzymując wysiłki pozostałych. Następnie sprawdza się ile każdy z graczy połączył wysp ze sobą i z wyznaczonym przez kostkę polem startowym. Pionki na torze punktacji przesuwamy o ilość połączonych ze sobą wysp w danej rundzie. Wygrywa oczywiście ten kto dotrze jako pierwszy do mety. Przy wybranym przez nas wariancie łatwiejszym na spinerze losowaliśmy, symbol zwierzęcia oznaczający, której z wysp na planszach nie możemy połączyć z pozostałymi. To na początku ułatwiło zrozumienie zasad przez synów.

papua, z wyspy na wyspę, gra planszowa, gra dla rodziny, egmont

Gra jest naprawdę szybka. Uczy logicznego myślenia, poszerza wyobraźnię i ćwiczy to co każde układanie w całość poszczególnych elementów. Jest świetną zabawą, uczy zdrowej rywalizacji. Polecamy! Nie zawiedziecie się na niej 🙂 Koszt tej gry to 109,99 zł i jest do kupienia na stronie Wydawnictwa Egmont. Dziękujemy za egzemplarz do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

6 komentarzy

  1. Znając swoje dziecko. Było by mistrzem, oszustwa w tej grze. Ale swoją drogą, gra bardzo fajna i edukacyjnie na plus.

  2. Uwielbiamy tę grę! Jedna z niewielu, w które mogę grać cały czas i jeszcze mi się nie znudziła.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.