Beata Majewska to autorka z pokaźnym dorobkiem powieści. Pisze dla kobiet i o kobietach. Powieści są ciekawe, dobrze się je czyta i stanowią pewnik dobrej przygody dla czytelnika. Czy trzecia część serii w postaci Obiecaj że wrócisz wydanej przez Wydawnictwo Jaguar była też tak dobrą przygodą?

Pierwsze moje spotkanie z twórczością Beaty Majewskiej to właśnie seria o świecie mafijnym wydana przez Wydawnictwo Jaguar. Pierwsze dwie części Zapomnij że istniałem oraz Pamiętaj że byłam bardzo mi spodobały, wiec nie mogłam nie sięgnąć po trzecią odsłonę przygód lubianych bohaterów. Byłam bardzo ciekawa o kim teraz będzie snuta opowieść oraz co przygotuje dla nich autorka. Zapraszam na recenzję.

Obiecaj że wrócisz

Każda z części tej serii dla kobiet opowiada o świecie mafijnym. Ich tłem jest brutalność, pieniądze czy nielegalne interesy. Pierwszą odsłonę zawierającą losy Rafała Snarskiego i Luizy przeczytałam dosłownie w dwa wieczory. Po drugą odsłonę musiałam zatem sięgnąć. Tam poznałam ku swojemu zaskoczeniu losy byłej żony Snarskiego – Weroniki. Dzięki tej części dowiedziałam się co się tak naprawdę stało z kobietą oraz ich wspólnym synkiem. Patrząc na to co się działo zupełnie nie wiedziałam co zastanę w najnowszej powieści.

obiecaj że wrócisz, beata majewska, książka dla kobiet, powieść, polska autorka, wydawnictwo jaguar

W drugiej części gdzieś w tle pojawia się postać Wiery. Jest to siostra przyrodnia Nikity, przyszłego bossa. Zostaje ona zmuszona do poślubienia swojego brata, ponieważ miałoby to scalić i umocnić wpływy dwóch rodzin. Zaraz po tym nieszczęśliwym wydarzeniu dla obojga znika z horyzontu powieści i trochę o niej zapominamy. Przecież nie miała wielkiego wpływu na to co się działo z głównymi postaciami. A tu nagle okazuje się, że to właśnie ta młoda kobieta zostaje bohaterką trzeciej części. To mnie trochę zaskoczyło. Okazało się, że zniknęła, ponieważ tego chciała. Sama zgłosiła się do przeciwników mafijnych swojej rodziny i poprosiła o ukrycie. Oni postanowili jej pomóc, bo mogła się okazać świetną kartą przetargową i to taką, która sama wepchnęła im się w ręce. Później to co ją spotyka to tylko wypadkowa brutalności świata, w którym się wychowała oraz jej sposobu życia i charakteru. Niestety sama bohaterka zupełnie mi nie przypadła do gustu. Dla mnie była to pusta, rozpuszczona małolata, która pokazała wszystkim język i strzelając focha ukryła się u konkurencji. Do tego była niewyżyta seksualnie, ciągle kogoś gościła w swoim łóżku. Najpierw jednego z żołnierzy, który miał jej tylko doglądać w pierwszej z kryjówek… Później kolejnego z “opiekunów”… Z biegiem wydarzeń przez ten bardzo negatywny w odbiorze obraz Wierki przebija się jej inteligencja i umiejętności, które ku mojemu zaskoczeniu posiada. Sami sięgając po tę powieść musicie się przekonać co przypadło w udziale tej młodej kobiecie.

Książkę czytało się ok, choć przez niezbyt lubianą przeze mnie bohaterkę dość opornie. Niestety nie połknęłam powieści w jeden weekend, musiałam do niej wrócić kilka razy. Niestety dla mnie okazała się ona najsłabszą z całej serii. Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Dziękuję autorce oraz wydawnictwu za egzemplarz recenzyjny. Inne ciekawe powieści dla dorosłych znajdziecie w Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

  1. książka jak i cała seria nie dla mnie, okładki mnie odstraszają, ale wiem, że taka literatura cieszy się dużą popularnością

  2. Szkoda, że w ten sposób rozwija się kariera autorki, oczywiście gratuluję jej tego, ale ma na tyle ciekawy styl pisania, że mogłaby wejść w bardziej bliskie mi klimaty czytelnicze. Może się kiedyś doczekam. 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.