Mając dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, często zdarza mi się posiłkować książkami edukacyjnymi. Szczególnie, że synowie chcą wiedzieć i umieć więcej i więcej. Jako, że jesteśmy na etapie nauki czytania oraz doskonalenia tej sztuki z pomocą przyszły nam książeczki z serii Czytam sobie od HarperKids.

Moje bliźniaki przygotowują się do pójścia do szkoły podstawowej. Niestety w tych dziwnych czasach nie jest to zbyt proste zadanie. Przepracowujemy wraz z ich nauczycielką wiele książek, aby umieli liczyć, czytać i mieli wyćwiczoną rękę w ramach przygotowania do pisania. Tym razem chciałam Wam zaprezentować nasze ostatnie nowości w Biblioteczce, a mianowicie książki pomagające przy nauce czytania. Zapraszam na recenzję serii Czytam sobie.

Seria edukacyjna Czytam sobie

Już od jakiegoś czasu seria edukacyjna Czytam sobie gości na rynku wydawniczym. Są to pozycje dedykowane młodym czytelnikom w wieku 5 – 7 lat, na etapie nauki czytania. Została podzielona na 3 poziomy:

  • poziom 1 – składam słowa. Zawiera 100 – 200 wyrazów w tekście, charakteryzuje się krótkimi zdaniami, znajdziemy tam tylko 23 podstawowe głoski oraz ćwiczenia głoskowe
  • poziom 2 – składam zdania. Zawiera 800 – 900 wyrazów w tekście, charakteryzuje się dłuższymi zdaniami, często złożonymi, elementami dialogu. Zawierają 23 podstawowe głoski oraz “h” oraz ćwiczenia sylabizowania
  • poziom 3 – połykam strony. Zawiera 2500 – 2800 wyrazów w tekście, charakteryzuje się długimi i bardziej złożonymi zdaniami, użyciem wszystkich głosek. Zawiera alfabetyczny słownik trudnych wyrazów
czytam sobie, książki edukacyjne, harper kids, harper collins, nauka czytania

Tym razem z najnowszych książeczek z serii wybraliśmy 3 pozycje: Chrapka na apkę (poziom 1), Letni koncert (poziom 2) oraz Lola i ptaki (poziom 3).

Pierwsza z książeczek posiada duże, kolorowe ilustracje i opowiada przygody małej Mai. Dziewczynka uwielbia bawić się telefonem mamy, a kiedy może to zrobić bez jej nadzoru jest wprost idealnie. Kiedy tylko nadarza się okazja klika w ekran i apki bez opamiętania. Nieznana ikonka okazuje się drzwiami do wirtualnego świata, dziewczynka ma okazję zobaczyć go niejako od środka. Czy to co przeżyje sprawi, że zrozumie dlaczego korzysta się z Internetu tylko pod nadzorem rodziców???

Letni koncert zaprasza nas na łąkę. Spotykamy tam owady, który przygotowują letni koncert. Każdy z nich ma swoje zadanie i stara się sprostać przydzielonej roli. Jednak biedronce nic nie idzie, ciągle robi coś nie tak. Kiedy upaja naparem z melisy scenografkę, sama musi zająć się organizacją koncertu. Czy jej się to uda?

czytam sobie, książki edukacyjne, harper kids, harper collins, nauka czytania

Lola i ptaki to opowieść dla najbardziej zaawansowanych czytelników. Dziadek Loli stworzył stracha na wróble, którego dzieci ochrzciły Panią Galotką. Stałą ona na polu przez całe lato, jesień i zimę. Niestety pewnego dnia znika ona z okolicy. Lola i jej przyjaciele postanawiają rozpocząć poszukiwania. Czy uda im się znaleźć zgubę???

Polecamy książeczki jako pomoc przy nauce czytania. W zależności od umiejętności dziecka możemy sięgnąć po odpowiedni poziom książeczki. Koszt książeczek to ok 12 – 15 zł i są do kupienia na stronie wydawcy. Dziękujemy za egzemplarze do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

  1. Czytam sobie to bardzo fajna seria dla młodych czytelników. Czcionka jest na plus i treściowo są fajnie dobrane do wieku.

  2. bardzo polubiłam tę serię, moje dzieciaki trochę jeszcze za małe na naukę czytania, ale historie bardzo je zainteresowały 🙂

    • Mamy kilka książeczek z tej serii i okazały się bardzo przydatne w trakcie nauki czytania. Do tego ciekawe historie,ładne ilustracje – czego chcieć więcej? 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.