Książka spod znaku Magicznego Drzewa już od dłuższego czasu gości w większości domowych biblioteczek. Andrzej Maleszka wciąż snuje nowe przygody z udziałem grupki sympatycznych przyjaciół. Bohaterami najnowszej części są Julka, Kajetan, Wika oraz pies – Budyń. My z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do świata, gdzie czekają Bohaterowie Magicznego Drzewa.

Już od dłuższego czasu Andrzej Maleszka tworzy powieści przygodowe dla dzieci i młodzieży. Nie wiem jak to się stało, ale nie mieliśmy okazji poznać jego twórczości. Tym bardziej, że sięgamy po tak wiele nowości wydawniczych, a moi synowie to wielcy odkrywcy. Na szczęście tym razem nadrabiamy te zaległości i dzięki propozycji Wydawnictwa Emotikon mamy okazję poczytać co porabiają Bohaterowie Magicznego Drzewa.

Bohaterowie Magicznego Drzewa – Stwór

Choć autor gości już jakiś czas na rynku, my spotykamy się z nim dopiero pierwszy raz jako czytelnicy. Na szczęście kolejne części można czytać niezależnie od siebie. Niestety po pierwszej dla nas książce autora muszę ostrzec, że powoduje ona mus czytania poprzednich i kolejnych. Jesteśmy zauroczeni przygodami grupki przyjaciół. Synowie z łatwością utożsamiają się z bohaterami, którzy są w zbliżonym wieku. A że kochają cuda, magię, fantastykę z chęcią chłoną te niecodzienne historie.

bohaterowie magicznego drzewa, znak emotikon, książka dla dzieci, powieść, andrzej maleszka

Powieść rozpoczyna się od dramatycznego listu Julki, proszącej o pomoc, ponieważ wpadła w nie lada tarapaty. Dziewczynka trafiła do nowej szkoły i niestety nie wywarła zbyt dobrego pierwszego wrażenia na potencjalnych przyjaciołach. Z tej całej frustracji i rozżalenia tak złym przyjęciem Julka postanowiła użyć magiczny atrament pisząc nim jedno życzenie. Zapragnęła, aby dzieci, które tak się z niej naśmiewały poniosły za to karę i to trzykrotnie… Niestety przez pewien wypadek i nieszczęśliwy zbieg okoliczności ta “klątwa” dotknęła właśnie Julkę. Na pomoc dziewczynce wyruszył tylko jeden z przyjaciół, czyli Kajetan wraz z wiernym psem – Budyniem. Aby odnaleźć przyjaciółkę skorzystali ze zdobytej w jednej z poprzednich przygód Dra-kuli, czyli pojazdu zbudowanego z dwóch kul i mogącej zmniejszać się do wielkości monety, kiedy nie jest potrzebna. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć dziewczynkę i pomóc jej w zmaganiach z wypisanym na innych życzeniem??? Kogo lub co spotkają dzieci na swojej drodze? Czy ta historia skończy się dobrze?

Przygody dzieci są nieprawdopodobne, wręcz magiczne. Wciągają czytelnika nie tylko tego młodszego niemal od pierwszych linijek i ciężko jest skończyć wieczorem tylko na jednym czy dwóch rozdziałach. Synowie cały czas dopytywali się co dalej i chcieli dowiedzieć się jak zakończyła się ta niezwykła przygoda, której uczestnikami byli Julia, Kajetan i mówiący ludzkim głosem pies – Budyń. I muszę ostrzec rodziców, że jeśli sięgniecie po którąś z powieści Andrzeja Maleszka, będziecie “zmuszeni” przeczytać pozostałe. Wasze dzieci Was do tego zmotywują 🙂

Dziękuję wydawnictwu i autorowi za egzemplarz recenzencki. Koszt okładkowy książki to 39,99 zł. Inne ciekawe książki tego wydawcy znajdziecie >> TUTAJ.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

11 komentarzy

  1. Pamiętam jak w podstawówce byłam na filmie, to było niesamowite widowisko. Ciekawe, czy książka też by mnie tak wciągnęła.

  2. Joanna Postupalska-Bożek Reply

    Tak, Magiczne drzewa wciągają, musisz przeczytać wszystkie

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.