Żądanie miłości autorstwa Kristen Ashley oraz Nieosiągalny pióra Eweliny Nawary i Małgorzaty Falkowskiej to najnowsze powieści w mojej biblioteczce. Wspólnym mianownikiem obu jest nie tylko to, że znajdziemy w nich miłość zarówno tą romantyczną jak i cielesną. Co ważniejsze ich bohaterki to kobiety próbujące poradzić sobie z bagażem doświadczeń…

Ostatnio do mojej Biblioteczki trafiły dwie nowości w postaci typowo kobiecych powieści. Jedna naszych rodzimych autorek, druga zaś zagraniczna. Taki mam okres w życiu, że potrzebuję czegoś lżejszego, emanującego miłością, poniekąd może i trącającego naiwnością. W taki oto sposób Nieosiągalny oraz Żądanie miłości rozkołysały moje czytelnicze zmysły na kilka wieczorów… Zapraszam na recenzję.

Nieosiągalny

Jest to powieść duetu polskich autorek Emeliny Nawary i Małgorzaty Falkowskiej. Byłam ciekawa tej książki szczególnie po zachęcającym opisie wydawcy. Miała być bajka, miała być miłość, również ta dla dorosłych 🙂 Ale od początku!

żądanie miłości, nieosiągalny, powieści dla kobiet, nowości biblioteczne,

Bohaterką książki jest Olimpia, można by rzec zwyczajna dziewczyna z Polski, dorywczo pracująca jako kelnerkach na eventach w jednym z hoteli w Toruniu. Mieszka z ojcem. Kto by pomyślał, że wzięcie zmiany za przyjaciółkę może przewrócić jej życie do góry nogami. Podczas przyjęcia spotyka szarmanckiego, anglojęzycznego mężczyznę. Nie zdaje sobie sprawy, że ich wspólny spacer nocą po mieście okaże się początkiem ciekawej znajomości. On tak bardzo różniący się zachowaniem w stosunku do znanych jej chłopaków okazuje się być następcą tronu w jednym z malutkich europejskich państw. Niewinny spacer zrobił takie wrażenie na Williamie, że postanawia odnaleźć tę niezwykłą młodą kobietę. I tak oto nasz Kopciuszek wkracza do własnej bajki, która dzieje się na jawie, a nie jest tylko płonnym marzeniem czy snem. Jednak nie obywa się bez rozterek i problemów. Olimpia niestety nosi w sobie traumatyczne doświadczenia, których dostarczył jej ojciec. To on wychowywał samotnie dziewczynę i choć pierwotnie może i chciał dobrze jego metody, despotyzm, niepanowanie nad agresją, a nawet rękoczyny czy nieadekwatne do domniemanych przewinień kary niszczyły ją od lat. Czy przy takim bagażu złych doświadczeń dziewczyna będzie chciała żyć w bajce, do której ją zaproszono?
Książkę przeczytać można w 2-3 wieczory. Najbardziej spodobała mi się właśnie Olimpia, ze względu na zmaganie się z złem, którego doświadczała do tej pory. Czasami fajnie jest zanużyć się w takiej oto bajce 🙂 Jeśli i Wy chciałybyście przeżyć taką bajkę o Kopciuszku i Księciu, ta książka będzie odpowiednia. Koszt okładkowy to 39,90 zł.

Żądanie miłości

Druga książka jest autorstwa Kristen Ashley. Bohaterką jest Josephine, która do tej pory wiodła ciekawe życie singielki. Jej praca wiązała się z poznawaniem ludzi z pierwszych stron gazet, podróżowaniem po najpiękniejszych zakątkach globu, uczestniczeniem w galach i przyjęciach. Ponad 20 lat poświęciła na bycie asystentką jednego z wziętych fotografów mody i gwiazd. Uwielbiałam swoją pracę, choć gdy tylko mogła wracała do Lawendowej Willi i swojej Buni, jedynej krewnej. Niestety życie zabiera jej tę najbliższą kobietę. Musi sobie ona poradzić z żałobą po tej wielkiej stracie, odnaleźć się w nowej rzeczywistości po odziedziczeniu majątku babci. Postanawia na jakiś czas zwolnić i zająć się sprawami po Buni na miejscu. Na odczytaniu testamentu okazuje się, że owszem majątek należy się jej, ale nieznany jej Jake otrzymuje pokaźną sumkę dla swoich dzieci oraz ją samą w spadku 🙂 Na początku jest to dla młodej kobiety niezrozumiałe, bo przecież jak można zapisać komuś w ramach ostatniej woli innego człowieka.

żądanie miłości, nieosiągalny, powieści dla kobiet, nowości biblioteczne,

Każdy kolejny dzień spędzony w tym przepięknym domu, dzielony z przyjaciółmi Buni niepostrzeżenie zmienia młodą kobietę. Josephine początkowo była zszokowana zapisem w testamencie. Pozwala jednak sobie na spędzenie czasu z tajemniczym Jakem. Okazuje się on być dobrym kompanem, uważnym, szarmanckim mężczyzną z przeszłością i trójką dzieci. Gdzie poprowadzi tą dwójkę bohaterów narzucona im ostatnia wola staruszki? Czy można połączyć dwoje nieznajomych ze sobą? Co była rzeczywiście sensem zapisu z testamentu?

Książka jest wciągająca. Z ciekawością obserwowałam rzuconą na głęboką wodę Josie, która musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości, pogodzić ze stratą i demonami z przeszłości ciągle czającymi się w cieniu jej jestestwa. Warto sięgnąć po tą lekturę w długie zimowe wieczory, ponieważ te 500 stron minie nie wiadomo kiedy 🙂 Koszt okładkowy książki to 44,90 zł.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.