Dzieci to najwięksi odkrywcy otaczającego świata. Z pasją poznają rządzące nim mechanizmy, przeprowadzają doświadczenia czy sekrety życia zwierząt. Z chęcią kolekcjonują ciekawostki i z radością obsypują nimi dorosłych. Łapa w łapę to jedna z propozycji dla odkrywców świata.

Moi synowie to najwięksi odkrywcy otaczającego ich świata. Z pasją i wielkim zapałem próbują go poznać. Sami wymyślają sposoby na zgłębienie nurtujących tematów, testując otoczenie nawet wbrew utartym regułom. Z radością obserwuję tą rodzącą się pasję. Z chęcią kolekcjonują wszelkie ciekawostki i zasypują nimi inne dzieci oraz dorosłych. Najnowszą skarbnicą wiedzy okazałą się książka Łapa w łapę Ewy Zgrabczyńskiej.

Sekretne życie leśnych zwierząt

łapa w łapę, sekretne życie leśnych zwierząt, ewa zgrabczyńska, książka dla dzieci

Ostatnio do naszej domowej Biblioteczki trafiła książka Ewy Zgrabczyńskiej Łapa w łapę – sekretne życie leśnych zwierząt. Od razu zauroczyła moich synów i towarzyszyła nam podczas kilku kolejnych wieczorów. W środku zostajemy zaproszeni do świata psów – Łajek. Jest to rasa z dalekiej Syberii, pochodząca od wilków i od dawna niejako w wyboru służąca pomocą człowiekowi. Dzięki swojemu instynktowi łowieckiemu pomagały w polowaniach, tropieniu zwierzyny, ale i pilnowały domostw. Naszymi przewodnikami zostają szczeniaki Nord i Łajma, którym towarzyszymy od pierwszych dni ich życia i mamy okazję wspólnie poznać świat. Tym bardziej, że ich domem zostaje odległy ciepły las, a stadem są Pani wraz z psami Mańkiem, Ronją oraz kocurem. Szczeniaki tak jak dzieci są odkrywcami z pasją, więc postanawiają pomimo panujących zasad na własną łapę eksplorować otoczenie. To dzięki nim możemy poznać różne leśne zwierzęta, ich zwyczaje, zachowania i otoczenie.

łapa w łapę, sekretne życie leśnych zwierząt, ewa zgrabczyńska, książka dla dzieci

Z wielka przyjemnością sięgaliśmy po kolejne rozdziały co wieczór. Chłopcy byli zafascynowani. Cała opowieść podzielona jest na rozdziały – przygody. Są one w idealnym rozmiarze, pozwalając poznawać poszczególne opowieści przed snem. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, zrozumiałym dla dzieci, pełnym pasji i wiedzy o życiu zwierząt. Polecamy ją każdemu wielbicielowi sekretów. Koszt okładkowy książki to 44,99 zł. Dziękuję Znak Emotikon za egzemplarz do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

8 komentarzy

  1. Cudowna książka. Czytałyśmy zaraz po premierze i jesteśmy nią oczarowane!

  2. Bardzo lubimy tematykę zwierząt w książkach dla dzieci, 2/3 dzieci czyta już samo, ale a szczęście jeszcze mój trzylatek daje mi się zapoznać z treścią książeczek. A ta ma wyjątkowo urocze obrazki.

  3. Wyspa Treści Reply

    A powiedz jeszcze, na jaki wiek bedzie dobra ta książka? Czy na kazdej stronie są ilustracje?
    Podoba mi się pomysł na psich bohaterów z Syberii

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.