Uwielbiam książki inne niż wszystkie, wyróżniające się spośród nawału nowości wydawniczych, starannie wydane z namaszczeniem każdego, nawet najmniejszego detalu… Tak właśnie zapowiadała się jedna z nowości dla dzieci od Znak Emotikon. Poznajcie zatem Sekret sprzedawcy rowerów – Sempe.

W tym całym natłoku nowości wydawniczych, wiele książek może sprawiać wrażenie podobnych do siebie, zlewających się z innymi doborem szaty graficznej czy tematyką. Szukam ostatnio zatem książek innych, wyróżniających się, starannie wydanych… Tak oto trafiła do naszej Biblioteczki jedna z nowości wydawniczych Znak Emotikon – Sekret sprzedawcy rowerów Sempe. A co znaleźliśmy w środku? Zapraszam na recenzję.

Sekret sprzedawcy rowerów

Kiedy dotarła do nas ta książka, od razu przykuła wzrok moich młodych czytelników swoją szatą graficzną. W twardej okładce, okraszona staranną kreską zamknięta została autorska powieść Semprego, ilustratora kultowego już Mikołajka. Śledząc toczącą się historię w książce tylko po rysunkach jesteśmy w stanie prawidłowo ją zrozumieć. Ilustracje prowadzone staranną kreską, okraszone kilkoma kolorami są bardzo wymowne.

sekret sprzedawcy rowerów, sempe, książka dla dzieci, znak emotikon, dla dzieci,

Bohaterem książki jest tytułowy sprzedawca rowerów – Rudolf Taburin. Ten uroczy samotnik jest jednym z mieszkańców małego miasteczka, prowadzącym od lat swój interes. Jego pracą, ale i hobby jest naprawianie rowerów. Zna się na tym jak mało kto w okolicy, wie wszystko o dętkach, szprychach, dzwonkach rowerowych i wszelakich usterkach w tych jednośladach. Jest postrzegany zatem jako specjalista w swojej dziedzinie. Zresztą tak naprawdę nie mogło być inaczej. Jednak taki nawet taki spec jak on ma swoje sekrety i wcale nie chodzi tutaj o nic złego. Od dawna skrywa on pewną tajemnicę, która w jego mniemaniu mogłaby zagrozić jego interesowi oraz wizerunkowi. Bo przecież jak taki specjalista od rowerów może nie umieć … Oczywiście nie zdradzę Wam czego nie potrafił, aby to odkryć sięgnijcie po książkę.

sekret sprzedawcy rowerów, sempe, książka dla dzieci, znak emotikon, dla dzieci,

Książka w ciekawy sposób ukazuje to w jaki sposób postrzegamy i osądzamy drugiego człowieka. Unaocznia to, że czasami różnica między tym za kogo ktoś uchodzi a kim naprawdę jest bywa sporą różnicą. Polecamy 🙂 Cena okładkowa to 49,99 zł i jest do kupienia m.in. u Wydawcy. Dziękuję za otrzymany egzemplarz do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

6 komentarzy

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.