Tematyka mafijna ostatnio święci triumfy. Wydano sporo ciekawych powieści, których historia toczy się właśnie w tym bezwzględnym półświatku. Choć jest to bardzo daleki świat w porównaniu z rzeczywistością większości czytelniczek, potrafi wciągnąć od pierwszych linijek tekstu. Ale czy w towarzystwie bezwzględności może mieć sens romans mafijny? Zapraszam na recenzję najnowszej książki Alicji Skirgajłło – Claimed.

Mafia to ostatnio jedna z najbardziej ulubionych tematyk poruszanych w powieściach obyczajowych dla dorosłych, szczególnie tych kierowanych do kobiet. Jest coś takiego w mafii co pociąga czytelniczki. Zapewne jest to duża dawka niebezpieczeństwa, pewnej nieprzewidywalność sytuacji, która potrafi zmienić się ze strony na stronę. Bohaterowie są silni, męscy, bezwzględni, postępują zgodnie panującym z kodeksem i bez mrugnięcia okiem mogą zabić. Patrząc na to nie ma co się dziwić, że ten mrok i niebezpieczeństwo pociąga kobiety. Stąd czasami może narodzić się romans mafijny. Zapraszam zatem do mrocznego świata w najnowszej powieści Alicji Skirgajłło – Claimed.

Romans mafijny – Claimed

To druga część opowieści o mafijnym świecie od Alicji Skirgajłło. Pierwszą był Trapped, którego niestety nie miałam jeszcze okazję przeczytać. Tego się trochę obawiałam, ponieważ mogło się okazać, że przez to fabuła będzie trudna do rozszyfrowania. Bohaterami są Holly i Declan, których czytelnicy znają już z pierwszej części oraz Joshua i Miley. To losy tej drugiej pary są głównym wątkiem najnowszej części.

Joshua i Miley znali się z “poprzedniego” życia. On członek mafijnego rodu, ona kobieta, która zawróciła mu w głowie i pewnego dnia zniknęła z jego życia. Mężczyzna próbował poukładać sobie wszystko od nowa, wyjechał na wyspę i zaczął współpracować z jednym z najbardziej bezwzględnych bossów Abelardo nieco bliżej. To zaowocowało zbliżeniem się Joshui i Gracielli – córki pracodawcy. Wydawałoby się, że odnalazł szczęście oraz zbudował sobie solidne podwaliny na zbudowanie mafijnego imperium w przyszłości. Wszystko było dobrze aż do przyjęcia zaręczynowego, kiedy to Joshua spotkał swoją byłą miłość – Miley. Sam widok dziewczyny uświadomił mu jak bardzo sam siebie oszukiwał, twierdząc, że to przeszłość, że tamte wydarzenia nie mają wpływu na jego teraźniejszość. Wiedziony dawną miłością postanowił odnaleźć ją. A to był dopiero początek lawiny zdarzeń, która porwała bohaterów niszcząc wszystko co z trudem wypracowali, aby wieść spokojne życie. Choć nie wiem, czy mafia i spokojne życie mogą ze sobą współistnieć?!

Książka wciąga od pierwszych stron i nagle odkrywa się, że oto pochłaniamy ostatnią stronę. Jest w niej wszystko co można sobie wymarzyć. Przeżyjemy wiele przygód, będą dreszczyki emocji, mieszaniny uczuć, mocni bohaterowie, bezwzględny świat, w którym ktoś śmie marzyć o miłości. Oczywiście muszę nadrobić pierwszą część! Wielkim plusem jest to, że nie trzeba znać pierwszej odsłony, aby zrozumieć losy bohaterów w drugiej.

Dziękuję za egzemplarz recenzyjny wydawnictwu Editiored. Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Inne powieści, które miałam okazję recenzować znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

9 komentarzy

  1. Gosia Ostrowska Reply

    Myślę, że ostatecznie ta książka może się spodobać i mi. Chyba nie czytałam nic tej autorki. Może warto zrobić pierwszy krok by poznać jej twórczość.

  2. tematyka mafijna jest ostatnio tak popularna, że ciężko zdecydować się na jeden tytuł. Chociaż nie jest to moja tematyka, wiem jak takie książki potrafią wciągnąć 🙂

  3. Będę musiała w końcu sięgnąć po tego typu romans. Jestem ich ciekawa, ale jednocześnie mam obawy. Może zacznę od tej.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.