Wśród nowości książkowych wydanych pod koniec roku 2020 znalazł się między innymi pewien debiut literacki, którego autorem jest Piotr Pietrzak. Książka “Nic więcej” to jego pomysł na wkroczenie w świat literatury i trafienie do czytelniczych serc. Czy mu się to udało?!

Poprzedni rok obfitował w wiele pięknych, wzruszających, wymuszających nierzadko łzy u czytelnika książek. Sam rok nie był zbyt łatwy, niestety. Jednym z debiutów w 2020 była powieść Nic więcej, którą wydał Videograf. Z pomocą tej powieści Piotr Pietrzak postanowił spróbować swoich sił w świecie autorów literackich. Jakie są moje wrażenia i spostrzeżenia po lekturze?!

Piotr Pietrzak – Nic więcej

Piotr jest z wykształcenia producentem filmowym i telewizyjnym. Długo był związany z jedną z telewizji komercyjnych jako dziennikarz ekonomiczny. Teraz postanowił spełnić kolejne z marzeń w postaci zaistnienia na dość niełatwym rynku wydawniczym jako autor powieści. A że jakoś ostatnio lubię sięgać po debiuty, poznawać nowych autorów i eksperymentować czytelniczo nie mogło zabraknąć jego książki w mojej Biblioteczce. Muszę powiedzieć, że to była bardzo ciekawa przygoda 🙂

“Jednak miłość nie byłaby miłością, gdyby była prostą drogą, pozbawioną nagłych wiraży. To jej euforyczne szczyty i doliny smutku sprawiają, że jest ścieżką, na której stale trzeba mieć się na baczności, a w zaułkach zazdrości i niepewności unikać niebezpiecznych pułapek”.

piotr pietrzak, powieść, polski autor, debiut literacki, videograf, nic więcej

Autor zaprasza nas do świata dwójki młodych ludzi, którzy lada moment mają ukończyć studia a jednocześnie już poszukują swojego miejsca w dorosłym życiu. Piotr jest studentem akademii sztuk pięknych, artystą z krwi i kości, to osoba, która ma szansę odnieść olbrzymi sukces w niełatwym świecie artystów. Jego prace są doceniane na uczelni i zostają zauważone przez wpływowego mecenasa sztuki. Dzięki niemu ma szansę spełnić swoje marzenia i odnieść sukces. Jerzy oferuje mu wiele, bo miejsce w swojej galerii, wsparcie finansowe, otwarcie drzwi do świata gdzie sztuka spotyka się z biznesem i pieniędzmi. Piotr może korzystać z aut biznesmena, jego apartamentów, zaproszeń na wystawy i gale, na których ciesząc się Jerzego zaufaniem zakupuje dla niego dzieła innych artystów. Młodego artystę fascynować zaczyna również bardzo atrakcyjna, kokietująca go żona mecenasa. Niestety wplątują się w romans, co może być brzemienne w skutkach.

Prywatnie Piotr to człowiek, który musi zmierzyć się z tragicznym wypadkiem sprzed lat, w którym zginęli jego rodzice oraz siostra. Choć mieszka z babcią, to wydarzenie pomimo jej prób zawsze odbijało swoje piętno na jego decyzjach i postępowaniu. Pewnego dnia na jego drodze staje dobrze rokująca studentka dziennikarstwa Agnieszka, której zadaniem jest przeprowadzić z nim wywiad. Ich drogi splątują się ze sobą, a on ma wrażenie że wreszcie odnalazł to czego szukał, że ma już wszystko… I nie potrzebuje NIC WIĘCEJ…

piotr pietrzak, powieść, polski autor, debiut literacki, videograf, nic więcej

Uważam, że ten debiut literacki jest bardzo udany. Książkę czyta się z wielką przyjemnością, jest wciągająca, a akcja zmienia się jak w kalejdoskopie. Kiedy już wszystko się układa, okazuje się, iż za rogiem los właśnie odpala życiowe fajerwerki. Mówi sprawdzam, rozliczając bohaterów z dotychczasowych czynów i decyzji. Koniec jest zaskakujący, uświadamiający czytelnikowi, że nie padło jeszcze ostatnie słowo. Zatem z nieskrywaną ciekawością pozostaje mi czekać na kontynuacje książki Nic więcej! Koszt okładkowy książki to 39,90 zł i można ją nabyć na stronie Wydawnictwa. Dziękuję za jak zawsze starannie i gustownie opakowany egzemplarz do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

7 komentarzy

  1. Świetna recenzja. Bardzo zachęcająca do zapoznania się z tą lekturą. Lubię takie książki. 🙂

  2. Po prostu MAMA Reply

    Dziękuję za recenzję. Chętnie sięgnę po książkę w letni długi wieczór.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.