Większość Europejczyków może pochwalić się znajomością języka angielskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Dzięki niemu można porozumieć się niemal z każdym w wielu, nawet dalekich zakątkach świata. Czy rzeczywiście umiejętności językowe gwarantują lepszy start w dorosłość, a co za tym idzie lepszą przyszłość? Kiedy warto rozpocząć naukę języków? Czy nauka angielskiego od najmłodszych lat to dobry pomysł?

Każdy z nas doświadczył tego jak bardzo przydatna bywa znajomość języka angielskiego w codziennym życiu. Zdarza się, że musimy posłużyć się nim na ulicach naszego miasta, aby komuś pomóc. Czasami to właśnie na wakacjach przydaje się ta nić porozumienia, aby odpoczynek był bardziej udany. Obecnie większość pracodawców również kładzie nacisk na znajomość języków, ponieważ nasze społeczeństwo stanowi wielu obcokrajowców, którzy związali się zawodowo i/lub prywatnie z Polską. Od kiedy powinniśmy zacząć uczyć się języków? Czy od najmłodszych lat warto kłaść nacisk na jego naukę, ponieważ będzie to dobry start w przyszłość? Jak uważacie?

Nauka angielskiego dla najmłodszych?

Obecnie na rynku edukacyjnym znajdziemy propozycje zajęć dla dzieci o niemal każdej tematyce. Najmłodsi mogą rozwijać swoje umiejętności, wiedzę, poszerzać horyzonty czy rozwijać tężyznę fizyczną. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co roku jako rodzice stajemy przed tym dylematem, jakie zajęcia wybrać, aby sprawiły najmłodszym przyjemność oraz pozwoliły im się lepiej rozwijać. Stąd dla równowagi oprócz zajęć ruchowych wybieramy również te językowe. Korzystamy zawsze z oferty sprawdzonej szkoły nauki angielskiego. Dzięki wspólnej zabawie, nauce wierszyków, piosenek czy rozwiązywaniu prostych zadań dzieci przyswajają podstawowe zwroty. Pomocne są także książki w języku obcym czy fiszki utrwalające słownictwo. Nie wszystko jesteśmy w stanie przepracować samodzielnie w domu, stąd starannie dobrane zajęcia i metoda nauczania są nieocenioną pomocą w edukacji językowej dzieci. 

nauka angielskiego, język angielski, angielski dla dzieci

Dlaczego języki?

Zajęcia językowe od najmłodszych lat są jak najbardziej wskazane. To wtedy, jak wskazuje wiele badań, uczymy się najszybciej. Dlatego tak ważne jest oswajanie i osłuchiwanie się z językami obcymi nawet w wieku przedszkolnym. Nauka przez zabawę od najmłodszych lat otwiera wiele możliwości przed naszymi pociechami. Dzięki dobrej znajomości angielskiego mogą:

  • marzyć o nauce czy studiach zagranicą,
  • robieniu stopni naukowych poza Polską,
  • poradzą sobie podczas podróży do każdego zakątka świata,
  • ułatwi im to nawiązywanie znajomości z obcokrajowcami,
  • lepszy start na rynku pracy.

Śmiało można powiedzieć, że taka inwestycja czasu oraz pieniędzy jak najbardziej zaowocuje w dorosłym życiu naszych pociech. Szczególnie, że świat zaczyna się zmieniać w globalną wioskę.  

W dobie pandemii w większości możemy korzystać również z zajęć on-line, które np. proponuje Earlystage.plDzięki temu nawet w małej miejscowości mamy dostęp do wykwalifikowanej kadry i ciekawych metod nauczania. 

Zdjęcia bezpłatne pochodzą z Pexels

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

8 komentarzy

  1. Jako osoba posługującą się na co dzień kilkoma językami obcymi, zawsze jestem za tym, żeby naukę zacząć jak najwcześniej. Zostało zresztą potwierdzone, że im wcześniej, tym lepiej. Tak że… Jak najbardziej!

  2. moje dzieciaki uczą się angielskiego odkąd poszły do żłobka i przedszkola, bardzo się cieszę, że w tak naturalny sposób poznają ten uniwersalny język, ponieważ to na pewno im nie zaszkodzi 😉

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.