Fotelik tyłem do kierunku jazdy to jedna z najważniejszych części wyprawki dla mającego pojawić się na świecie dziecka. Rodzice powinni poświęcić na jego wybór naprawdę sporo czasu, by dokładnie przejrzeć ofertę sklepów specjalistycznych i porównać funkcjonalności poszczególnych modeli. Okazuje się bowiem, że nowoczesne modele to nie tylko bezpieczeństwo i komfort dziecka, ale również wygoda rodzica. Takie właśnie są foteliki obrotowe, którym zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej.

Obrotowy fotelik samochodowy z ISOfix

Fotelik do jazdy tyłem często stanowi duże wyzwanie dla rodziców – jest dużych rozmiarów i sporo waży. Dodatkową trudnością jest także wysoki wzrost rodziców. Właśnie dlatego znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest nowoczesny obrotowy fotelik samochodowy z ISOfix. Wpływa korzystnie na komfort codziennego użytkowania.

Obrotowy fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18kg to wciąż jeszcze nowość na polskim rynku. Zdążyły jednak skraść serca tysięcy rodziców w całym kraju. Skąd tak duże zainteresowanie nimi? Przede wszystkim dlatego, że stanowią połączenie fotelika samochodowego z wyjątkową podstawą, która daje możliwość zmiany kąta ustawienia. To niezwykle praktyczne, zwłaszcza że producenci stale rozwijają swoje projekty. Podczas gdy pierwsze oferowane przez nich modele pozwalały na obrót o 90 stopni, najnowsze zapewniają wykonanie pełnego obrotu.

Najnowocześniejsze foteliki do jazdy tyłem gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo – przechodzą pozytywnie nawet najtrudniejsze testy zderzeniowe. Są równocześnie bardzo wygodne – umożliwiają bezproblemowe wkładanie i wyjmowanie dziecka, niezależnie od szerokości drzwi w danym samochodzie czy wzrostu rodzica. W ten sposób zyskuje on pełny dostęp do pasów bezpieczeństwa, co pozwala na dokładne zapięcie w nich dziecka.

Co jeszcze sprawia, że fotelik samochodowy obrotowy cieszy się coraz większą popularnością? Rodzice doceniają nie tylko możliwość obrócenia siedziska, ale także łatwy montaż. Nowoczesny fotelik samochodowy z ISOfix posiada specjalny system dźwiękowych i wizualnych wskaźników poprawnej instalacji, dzięki którym zyskujesz pewność dobrego wpięcia.

fotelik tyłem do kierunku jazdy, fotelik samochodowy, fotelik samochodowy obrotowy, wyprawka dziecięca, wyprawka dla niemowlaka, bezpieczna podróż z dzieckiem

Obrotowy fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat – co należy wiedzieć?

Fotelik samochodowy obrotowy to wciąż względna nowość. To oznacza, że wielu z nas naprawdę mało o nim wie, a w Internecie szerzy się od nieprawdziwych informacji na jego temat. Co tak naprawdę warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdziesz najbardziej praktyczne funkcje nowoczesnego modelu.

Największą zaletą jest z pewnością fakt, że fotelik samochodowy obrotowy ułatwia zapinanie pięciopunktowych pasów. Kiedy rodzice mogą odwrócić dziecko w swoją stronę, mają do nich bezpośredni dostęp. Tym samym mogą dokładnie zapiąć nimi dziecko, nie pozostawiając niebezpiecznych luzów.

Warto zdementować także plotki na temat ustawienia w czasie jazdy – obrotowy fotelik tyłem do kierunku jazdy do 4 lat nie obróci się podczas podróży samoczynnie. Został bowiem wyposażony w specjalne zabezpieczenia, a ich skuteczność potwierdziły liczne testy zderzeniowe, w których otrzymał pozytywną ocenę. To jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem wyróżniają się intuicyjną obsługą. Okazuje się bowiem, że samo obracanie siedziska w swoją stronę to zaledwie początek ich zalet. Zostały wyposażone w specjalne sygnały dźwiękowe i wizualne, które dają pewność poprawnego przeprowadzenia montażu. Obrotowy fotelik samochodowy iZi Twist i-Size daje również możliwość regulacji oparcia w momencie, gdy maluch znajduje się już w środku. Pozwala to na znaczne precyzyjniejsze dopasowanie go do wymiarów dziecka, co przekłada się na bezpieczeństwo podróży.

Artykuł zewnętrzny

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

  1. Ale bajer, a tak poważnie fotelik samochodowy to bardzo wazna sprawa!

  2. Wyspa Treści Reply

    Jeśli wszystkie testy rzeczywiście są w porządku, to medal temu, co wymyślił obracanie! Rodzicowi na pewno łatwiej jest wsadzać dziecko w ten sposób. Zastanawia mnie jednak, jak wygląda sytuacja w przypadku dzieci, które już same wsiadają do fotelika – czy ktoś może się wypowiedzieć? Dają radę? Jest im łatwiej czy trudniej w porównaniu z nieobrotowym fotelikiem montowanym tyłem do kierunku jazdy?

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.