Sympatyczny chłopiec imieniem Pucio postanowił kolejny raz pomóc nam w nauce poprzez zabawę. Nasza Księgarnia wydała ostatnio puzzle dla najmłodszych, dzięki którym zawędrujemy do świata dźwięków i poćwiczymy ich naśladowanie. Zatem Co słychać? w naszym otoczeniu???

Pucio towarzyszy nam od najmłodszych lat najstarszego syna. Synowie go uwielbiają. Często sami sięgają po książki, puzzle czy gry z tym sympatycznym chłopcem ucząc się i rozwijając poprzez dobrą zabawę. Plusem jest staranność wydań oraz kolorowe ilustracje. A najważniejsze, że nad treścią i metodami pracy z dzieckiem tam zastosowanymi czuwa logopeda dziecięcy – dr n. hum. Marta Galewska – Kustra. Zapraszamy na kolejną odsłonę tym pomocy edukacyjnych. Tym razem zapytamy się Co słychać?!

Pucio Co słychać?

Tym razem otrzymaliśmy w zgrabnym i eleganckim opakowaniu zestaw puzzli. Pucio zabiera nas do świata dźwięków, którymi jesteśmy otoczeni każdego dnia. Zabawa z chłopcem pozwala ćwiczyć najmłodszym dzieciom buzię, przygotowywać ich aparat mowy do prawidłowego wypowiadania głosek i słów. Nie zawsze najmłodsi chcą współpracować, więc pomysł na wspólną zabawę i naukę poprzez nią jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

co słychać, pucio, pomoce edukacyjne, pucio do przytulania, nasza księgarnia

W środku znajdziemy 12 puzzli, o sporych rozmiarach, przystosowanych do operowania nimi przez najmłodszych. A do tego są one odporne na mniej delikatne rączki dziecka. Kolorowe ilustracje, piękna linia postaci przyciągają wzrok nie tylko malucha, ale i rodzica. Aż chce się z nimi pracować 🙂 Pucio wraz z Misią, swoją siostrą, wybierają się na wycieczkę i zastajemy ich pod wielkim drzewem zamieszkanym przez szereg zwierząt. Wraz z nimi spotykamy szereg ptaków, wiewiórkę, owady i psa. Dzięki temu mamy okazję zobaczyć zapisane, usłyszeć czy wypowiadać wyrazy dźwiękonaśladowcze, które dobrze znamy z naszego otoczenia. Koszt tych puzzli to 34,90 zł, można je zakupić u Wydawcy. Inne puciowe gry i książki, które mieliśmy okazję zrecenzować znajdziecie TUTAJ.

co słychać, pucio, pomoce edukacyjne, pucio do przytulania, nasza księgarnia

Przytul Pucia 🙂

Tym razem oprócz pomocy edukacyjnej Wydawnictwo podarowało nam samego Pucia we własnej postaci. Mamy okazję go przytulić, pobawić się z nim czy zasnąć, bo oto na rynek trafił ten sympatyczny chłopiec w formie przytulanki. Synowie są zachwyceni i śpią z nim co wieczór, kłócąc się kogo dziś kolej. Choć nie jest on gigantycznych rozmiarów, bo ma 19 cm wysokości, świetnie się sprawdza jako towarzysz zabaw i wycieczek. Jest przyjemny w dotyku, idealnie oddaje wygląd znanego z gier i książek chłopca. Może być świetnym prezentem pod choinkę dla każdego wielbiciela Pucia. Koszt przytulanki to 44,90 zł i można zakupić go w Naszej Księgarni.

co słychać, pucio, pomoce edukacyjne, pucio do przytulania, nasza księgarnia

Dziękujemy wydawcy za puzzle oraz maskotkę 🙂

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

10 komentarzy

  1. Bardzo duzo słyszałam o tej postaci, i to same superlatywy – chyba czas go osobiście poznać:)

  2. Po prostu MAMA Reply

    Tych akurat puciowych puzzli nie mamy, te wcześniejsze są w naszym posiadaniu. Jak zawsze pięknie wydane.

    • Wyspa Treści Reply

      Moje dzieci są juz nieco starsze, ale załapaliśmy sie na dwie pierwsze części książek o Puciu i musze przyznać, że są naprawdę dobre Moje córki nie mialy nigdy problemow z wymową (polecamy słuchanie audiobooków!), ale nauka pierwszych słów nierozerwalnie kojarzy mi się wlasnie z Puciem. Pierwsza część Puciowych opowieści to jedyna książka, jaką zatrzymałam sobie na pamiątkę

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.