Każdy rodzic wie, że codzienność z dzieckiem bywa naprawdę niełatwym zadaniem. Rolą dorosłego jest bowiem łączyć wszystkie obowiązki – pracę, dbałość o dom oraz troskę o niemowlę. Nie ulega wątpliwości, że warto korzystać z każdej możliwości, która zapewnia choć chwilę odpoczynku lub ułatwia codzienną dobrą organizację. Wsparciem będzie z pewnością dobry leżaczek dla dziecka, dzięki któremu rodzic choć na chwilę odzyska wolne ręce. Jak jednak wybrać najlepszy model?

Leżaczek dla dziecka to bezpieczne miejsce, które pozwala ci na chwilę odłożyć dziecko i zająć się czymś innym… lub po prostu odpocząć, nie tracąc z oczu maluszka. Oczywiście nie zachęcamy, by niemowlę spędzało w nim całe dnie. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak trudne bywa rodzicielstwo i podpowiadamy, jak znaleźć balans i nie zwariować. Bujaczek dla dziecka to doskonałe wsparcie w pierwszych miesiącach jego życia – warto jednak dobrze wybrać model dla siebie. Na co warto zwrócić uwagę?

Najlepszy leżaczek dla dziecka – jak wybrać?

Przede wszystkim wybierz leżaczek dla dziecka w odpowiednim rozmiarze. Co to znaczy? Powinien być na tyle duży, by niemowlę swobodnie w nim leżało i na tyle szeroki, by w jego obrysie znajdowały się również stópki i łokcie. Warto wziąć pod uwagę modele, które “rosną” razem z dzieckiem – bardzo dobrym rozwiązaniem jest regulowane oparcie, które oferuje m.in. leżaczek-bujaczek Tiny Love. Daje możliwość ułożenia niemowlaka w wygodnej pozycji leżącej, z biegiem czasu zaczyna służyć jako siedzisko, a następnie z powodzeniem zastępuje krzesełko do karmienia. Jeden gadżet może więc służyć przez naprawdę wiele miesięcy.

Wybierając leżaczek dla dziecka, zawsze stawiaj na modele z pasami bezpieczeństwa. Pamiętaj, że choć niemowlę jeszcze nie chodzi, ma bardzo silne odruchy (również te zupełnie bezwarunkowe), z powodu których mogłoby wypaść z siedziska. Najlepszym rozwiązaniem są 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji, by można było je dokładnie dopasować do rozmiaru samego dziecka. Zwracaj uwagę, by były wykonane z wytrzymałych, ale miękkich materiałów.

leżaczek dla dziecka, wyprawka dla niemowlaka, mebel do pokoju dziecięcego, leżaczek bujaczek

W prawidłowym rozwoju niemowlęcia istotna jest jego pozycja ciała. Kiedy wybierasz leżaczek dla dziecka, koniecznie sprawdź stabilność oferowanego w nim podłoża i miękkość wykorzystanych materiałów. Jeśli chcesz, by maluch czuł się w nim otulony i bezpieczny, postaw na model z podniesionymi bokami. Może to być np. leżaczek Tiny Love, który z wyglądu przypomina odrobinę gondolę do wózka.

Leżaczek-bujaczek dla dziecka może okazać się wsparciem nie tylko w domu, ale również poza nim. Rodzice często korzystają z niego podczas wyjazdów – zarówno wypoczynkowych, jak i w ramach odwiedzin u znajomych czy rodziny. Kupując model dopasowany do twoich potrzeb, weź to pod uwagę i sprawdź jego mobilność. Upewnij się, do jakiej wielkości się składa, czy na pewno zmieści się bez problemu w bagażniku twojego samochodu i jaka jest jego waga. W ten sposób nie tylko gwarantujesz sobie wygodę, ale także zapewniasz dziecku jego bezpieczny kąt w nieznanym mu miejscu, co może znacząco wpłynąć na obniżenie stresu i odczuwany przez nie spokój.

W zależności od własnych potrzeb i oczekiwań, możesz również wybierać leżaczek dla dziecka z funkcjami dodatkowymi. Coraz więcej modeli posiada dodatkową karuzelę, która stymuluje zmysł wzroku i zachęca do podejmowania aktywności, a tym samym – ćwiczenia motoryki. Warto jednak wiedzieć, że istnieją także rozwiązania oferujące zdalne sterowanie, z wbudowaną pozytywką lub lampką, które służą spokojnym wieczorom.

Materiał zewnętrzny

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. U nas obie córeczki miały fisher price i byłam zadowolona bardzo, cos ala bujaczek leżaczek.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.