Pucio już od dłuższego czasu zajmuje bardzo ważne miejsce w Biblioteczce synów. Od najmłodszych lat pomaga nam rozwijać ich umiejętności. Najnowsza odsłona, a mianowicie Pucio rodzinna sobota wspomaga umiejętność opowiadania. Zapraszamy do świata tego sympatycznego chłopca.

Znacie Pucia? Mam nadzieję, że wśród czytelników bloga nie będzie takiego rodzica, który nie miałby okazji na spotkanie go na swojej rodzicielskiej drodze. Został powołany do życia przez Martę Galewską-Kustrę, aby pomagać dzieciom oraz rodzicom rozwijać umiejętności najmłodszych. Z jednego na drugi produkt jego możliwości wzrastają, sposoby pracy się mnożą a grafika coraz bardziej zachwyca.

Pucio rodzinna sobota

pucio rodzinna sobota, pucio, puzzle dla dzieci, nauka opowiadania, nauka w domu, praca z dzieckiem

Najnowsza odsłona przygód tego sympatycznego chłopca dotyczy jednego dnia z życia jego rodziny, a mianowicie soboty. W kartonowym pudełku otrzymujemy 15 elementów w postaci puzzli oraz opowiadanie. Już samo wykonanie tego produktu przyciąga uwagę oraz zasługuje na uznanie. Elementy są na tyle mocne, że oprą się nawet najbardziej niszczycielskim dłoniom najmłodszych. Ilustracje są kolorowe, przyjazne oku, z delikatną kreską o łagodnych kształtach. Jeśli mieliście okazję sięgnąć po poprzednie publikacje z Puciem, poczujecie się jak w domu, ponieważ wiele elementów będzie już znajomych dla Was czy dziecka. Wykorzystywaliśmy go na kilka sposobów. Po pierwsze jako klasyczne puzzle, które tak uwielbiają układać moi synowie. Po drugie układając kolejne elementy zachęcałam ich do snucia opowieści na temat tego co w danej chwili robi, czuje, przeżywa chłopiec i jego rodzina. Mamy dołączone opowiadanie, które możemy czytać dzieciom i prosić np. o jego streszczenie, opowiedzenie własnymi słowami. Możemy również wyszukiwać jakieś elementy na planszach, próbować modyfikować historię zmieniając kolejność wydarzeń i próbując zachęcać dzieci do argumentowania dokonanych zmian. Oczywiście zakres pracy z produktem warto dostosować do możliwości i wieku malucha!

pucio rodzinna sobota, pucio, puzzle dla dzieci, nauka opowiadania, nauka w domu, praca z dzieckiem

Dzięki temu produktowi możemy rozwijać u dzieci:

 • słownictwo
 • rozumienie tekstu słuchanego
 • uwagę słuchową
 • rozumienie sekwencji zdarzeń
 • umiejętność opowiadania
 • logiczne myślenie
 • pamięć
 • spostrzegawczość
pucio rodzinna sobota, pucio, puzzle dla dzieci, nauka opowiadania, nauka w domu, praca z dzieckiem

Dedykowany jest on dzieciom 2+. Jego koszt to 34,90 zł i jest do kupienia na stronie Wydawnictwa. Dziękuję Nasza Księgarnia za możliwość ponownego goszczenia sympatycznego chłopca w naszym domu. Inne produkty związane z Puciem, które mieliśmy okazję gościć w domu znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

 1. Mamy praktycznie wszystko, co zostało wydane z Piciem. Brakuje nam tylko dwóch książek. Czekamy teraz na nowości i maskotkę, ale te puzzle rowbiez u nas zagościły. Są fantastyczne.

 2. Ten kto napisał tę serię i wymyślił bohatera pewnie nie spodziewał się, że odniesie taki sukces. Coraz więcej tych książek o Puciu.

 3. Ominęła nas fascynacja Puciem, bo kiedy się pojawił córka była już na niego za duża, ale wiem, że grono fanów Pucia jest wielkie, a to udowadnia tylko, jak potrzebna była ta seria:)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.